تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۳:۴۱ کد مطلب 100083

طرح جدید کنگره جهت ممنوعیت خرید آب سنگین ایران

در ادامه مخالفت‌های کنگره آمریکا با خرید آب سنگین ایران، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان این کشور طرحی جدید ارائه داده که استفاده از منابع مالی ایالات متحده برای خرید آب سنگین ایران را ممنوع می‌کند. به گزارش مشرق، در ادامه اقدامات ضدایرانی قانونگذاران آمریکا، یک نماینده دیگر کنگره طرحی را برای ممنوع کردن خرید آب […]

در ادامه مخالفت‌های کنگره آمریکا با خرید آب سنگین ایران، عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان این کشور طرحی جدید ارائه داده که استفاده از منابع مالی ایالات متحده برای خرید آب سنگین ایران را ممنوع می‌کند.

به گزارش مشرق، در ادامه اقدامات ضدایرانی قانونگذاران آمریکا، یک نماینده دیگر کنگره طرحی را برای ممنوع کردن خرید آب سنگین ایران پیشنهاد کرده است.

«مایک پمپئو» عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا طرحی تازه پیشنهاد داده که در صورت تصویب آن، پرداخت پول از محل منابع مالی فدرال آمریکا برای خرید آب سنگین از ایران، ممنوع می‌شود.

این طرح در حالی پیشنهاد شده که پیش از این تام کاتن، سناتور جمهوری‌خواه این کشور طرحی را برای ممنوع کردن خرید آب سنگین ایران به سنا ارائه کرده بود اما به دلیل مخالفت دموکرات‌ها این طرح به تصویب نرسید.

پمپئو همچنین نامه‌ای به وزرای خارجه و انرژی آمریکا ارسال کرده و از آنها خواسته اطلاعات دقیقی درباره خرید ۳۲ تن آب سنگین از ایران ارائه بدهند.

این نماینده ارشد جمهوریخواه همچنین ادعاهایی درباره مواضع منطقه‌ای ایران و مساله نخ‌نما شده «حمایت ایران از تروریسم» مطرح کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: