تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۶:۰۸ کد مطلب 100139

صهونیسم به دنبال حذف مخالفان در حزب کارگر انگلیس

به گزارش مشرق، روزنامه تایمز روز شنبه در گزارشی نوشت: یافته های جدید لابی صهیونیسم حاکی از آن است سیوماس میلن در جریان تظاهراتی در سال ۲۰۰۹ گفته است: حماس شکست نخورده و با پشتوانه مقاومت مردم فلسطین شکست نمی خورد. وی بیان داشته است: ما بیش از هر کشور دیگری مسوولیت همبستگی و همدردی […]

به گزارش مشرق، روزنامه تایمز روز شنبه در گزارشی نوشت: یافته های جدید لابی صهیونیسم حاکی از آن است سیوماس میلن در جریان تظاهراتی در سال ۲۰۰۹ گفته است: حماس شکست نخورده و با پشتوانه مقاومت مردم فلسطین شکست نمی خورد.

وی بیان داشته است: ما بیش از هر کشور دیگری مسوولیت همبستگی و همدردی با مردم فلسطین را داریم؛ چون جنایتی که ۹۰ سال پیش رقم خورد، پس از آن صورت گرفت که دولت انگلیس سرزمین فلسطین را بدون اجازه مردمش به ملت دیگری واگذار کرد.

تایمز افزود: با این حال «ایان آوستین» نماینده حزب کارگر ضمن انتقاد از ‘سیوماس میلن’ و با اشاره به پیشینه روزنامه نگاری اش در روزنامه گاردین گفته است: او کارش این بوده که اتفاقی که در هفته گذشته رخ داده را توجیه و لاپوشانی کند. به خاطر همین است که حزب کارگر او را انتخاب کرده است.

این روزنامه افزود: میلن همچنین به دلیل حمایت از ‘کن لیوینگستون’ و مخالفت با تعلیق وی از حزب کارگر، مورد انتقاد قرار گرفته است . وی در همین حال خواستار برخورد انضباطی با «جان من»، نماینده حزب کارگر به دلیل اظهارات توهین آمیزش علیه کن لیوینگستون شده است.

‘جان مان’ نماینده پارلمانی حزب کارگر روز پنجشنبه گذشته در برابر دوربین ده ها خبرنگار بالحنی توهین آمیز خطاب لیوینگستون که در حال ورود به استودیو شبکه ‘بی بی سی’ بود، او را مدافع نازی ها خواند و گفت که باید بابت اظهاراتش عذرخواهی کند.

حزب کارگر انگلیس روز پنجشنبه گذشته به دنبال فشارهای صورت گرفته، عضویت ‘ لیوینگستون’ از اعضای قدیمی این حزب را به دلیل اظهاراتش در مورد صهیونیسم و حمایت هیتلر از صهیونیست‌ها، به حالت تعلیق درآورد.

علاوه بر اعضای حزب محافظه‌کار، شماری از نماینده پارلمانی حزب کارگر و نیز صادق خان نامزد این حزب برای شهرداری لندن، و برخی از اعضای کابینه در سایه، خواستار برکناری لیوینگستون از حزب کارگر به دلیل اظهاراتش که آن را ‘ضدیهودی ‘ خوانده‌اند، شده‌اند.

حزب کارگر عضویت خانم ناز شاه نماینده پارلمانی این حزب را نیز روز چهارشنبه گذشته به حالت تعلیق درآورد.

جرمی کوربین رهبر چپ‌گرای حزب کارگر انگلیس که تا قبل از انتخابش به‌عنوان رهبر این حزب در سال گذشته از فعالان شناخته‌ شده در زمینهٔ دفاع از حقوق فلسطینی‌ها شمرده شد و مواضعی ضد صهیونیستی داشت، به دنبال جریانات یاد شده از سوی گروه‌ها و سازمانی‌های صهیونیستی متهم به اهمال‌کاری در مقابله با گسترش اندیشه‌های یهودی‌ستیزی در درون حزبش شده است.

وی به دنبال فشارهای صورت گرفته علیه وی ، شامگاه گذشته (جمعه) از طرح مبارزه با یهودی ستیزی و تشکیل کمیته ویژه بررسی نژاد پرستی درون حزبی خبر داد.

در صورت تعلیق «سیوماس میلن» از حزب کارگر وی سومین عضو این حزب خواهد بود که در کمتر از یک هفته به خاطر آنچه اظهارات یهودی ستیز خوانده می شود تعلیق می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: