تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۸:۱۰ کد مطلب 100150

نظر دیوید کامرون درباره ماندن در اتحادیه اروپا

یک نظرسنجی تازه نشان می دهد که موضع دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس برای ماندن کشورش در اتحادیه اروپا تقویت شده و شمار بیشتری از مردم به این نتیجه رسیده اند که اقتصاد انگلیس در صورت ماندن در این بلوک ۲۸ عضوی اروپا قویتر از خروج از آن خواهد بود. به گزارش مشرق و به […]

یک نظرسنجی تازه نشان می دهد که موضع دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس برای ماندن کشورش در اتحادیه اروپا تقویت شده و شمار بیشتری از مردم به این نتیجه رسیده اند که اقتصاد انگلیس در صورت ماندن در این بلوک ۲۸ عضوی اروپا قویتر از خروج از آن خواهد بود.

به گزارش مشرق و به نقل از روزنامه گاردین، در حالی که کمتر از دو ماه به همه پرسی در مورد ماندن یا خروج از اتحادیه اروپا باقی مانده ، نظرسنجی تازه ای که به طور مشترک توسط موسسه آپینیوم و روزنامه آبزرور انجام شد حکایت از آن دارد که ۳۸ درصد از رای دهندگان معتقدند که اقتصاد انگلیس در داخل این اتحادیه بهتر عمل خواهد کرد در حالی که تنها ۲۹ درصد تصور می کنند که عملکرد اقتصاد این کشور در خارج از اتحادیه مطلوب تر خواهد بود.

این نظر سنجی آن لاین نشان می دهد که نتیجه به دست آمده هنوز بر لبه تیغ قرار دارد هرچند موضع ماندن ظاهرا روبه پیشرفت است . میزان حمایت از ماندن در نظر سنجی تازه ۴۲ درصد است که سه درصد نسبت به نظر سنجی قبلی موسسه آپینیوم در چهار هفته پیش افزایش نشان می دهد. در همین حال ، حمایت از خروج دو درصد کاهش یافته و به ۴۱ درصد رسیده است .

نسبت رای دهندگانی که می گویند آنها نمی دانند چگونه رای خواهند داد از ۱۸ درصد به ۱۴ درصد کاهش یافته است .

رای دهندگان حزب محافظه کار بر سر عضویت در اتحادیه اروپا دچار دو دستگی شدید شده اند و ۴۵ درصد از آنها حامی خروج و ۴۳ درصد خواستار ماندن هستند.

برخلاف آن، در بین هواداران حزب کارگر انگلیس شمار کسانی که طرفدار ماندن در اتحادیه هستند تقریبا بیش از دو برابر مخالفان یعنی ۵۹ درصد در مقابل ۲۸ درصد است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: