تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۸:۳۷ کد مطلب 100159

شیخ‌الاسلام: مصادره اموال ایران مخالف روح برجام است

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مصادره اموال ایران مخالف روح برجام است، گفت: معاونت حقوقی دولت، وزارت خارجه و دفتر ایران در لاهه باید با اقدامات حقوقی اجازه ندهند آمریکا با راهزنی و دستبرد حقوق یک ملت را پایمال کند. به گزارش مشرق، حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای […]

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با تاکید بر اینکه مصادره اموال ایران مخالف روح برجام است، گفت: معاونت حقوقی دولت، وزارت خارجه و دفتر ایران در لاهه باید با اقدامات حقوقی اجازه ندهند آمریکا با راهزنی و دستبرد حقوق یک ملت را پایمال کند.

به گزارش مشرق، حسین شیخ‌الاسلام مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به مصادره ۲ میلیارد دلار از اموال ایران توسط آمریکا اظهار داشت: این اقدام آمریکایی‌ها از چند جنبه غیرقانونی است؛ اول اینکه تفکیک قوا در آمریکا وجود دارد و این اقدام دخالت کنگره در قوه قضاییه است همچنین این اموال مصادره شده، سپرده‌های دولت نیست بلکه سپرده‌های بانک مرکزی و در واقع سپرده‌های ملت است. پس این اقدام آمریکا دستبرد به اموال ملت است.

وی ادامه داد: قصد آمریکا دستبرد و دزدی از اموال ایران بود و به هربهانه‌ای این کار را انجام می‌دادند؛ آنها انقدر پرت بودند که اول ایران را در خصوص حادثه یازده سپتامبر متهم کردند و بعد خودشان اذعان کردند که اشتباه کردند

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با تاکید بر اینکه ایران باید به دادگاه‌های بین‌المللی شکایت کند، تصریح کرد: هم دولت و هم قوه قضاییه باید هم در صحنه بین‌المللی و هم داخل کشور فعال عمل کنند و در رابطه با جنایاتی که آمریکا نسبت به مردم ایران روا داشته، باید از آنها بازخواست کنند و اقدام حقوقی انجام دهند.

شیخ‌الاسلام با اشاره به جنایات آمریکا علیه ملت ایران خاطرنشان کرد: اقدامات آمریکا در جریان کودتای ۲۸ مرداد، کشته شدن دانشجویان در ۱۶ آذر، کودتای نوژه، جنگ تحمیلی، کمک به صدام برای حمله به ایران، زدن سکوهای نفتی و هواپیمای مسافربری ایران و… مشهود است و مدارک آنها نیز موجود است. آخرین جنایت آمریکا نیز مصادره اموال ایران بود لذا معاونت حقوقی دولت، وزارت خارجه و دفتر ایران در لاهه باید با اقدامات حقوقی اجازه ندهند آمریکا با راهزنی و دستبرد حقوق یک ملت را پایمال کند.

وی در ادامه سخنان خود مصادره اموال ایران را مخالف روح برجام برشمرد و تصریح کرد: روح برجام این بود که زورگویی‌های غرب علیه ایران تمام شود و ما بتوانیم از امکانت مالی خود استفاده کنیم، اما آمریکا اموال خود ایران را هم به تاراج بردند و پول‌هایی که قرار بود، به ایران پس بدهند، به بهانه‌ها مختلف تاراج می‌کنند لذا این اقدام آمریکا مخالف برجام است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: