تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۸:۵۳ کد مطلب 100161

موج گرمای شدید در جنوب آسیا قربانی می‌گیرد

موج گرمای شدید در جنوب آسیا درحالی رو به افزایش می‌گذارد که تاکنون بیش از ۳۰۰ تن در هند از شدت گرما جانشان را از دست داده‌اند. به گزارش مشرق، موج گرمای شدید در جنوب آسیا با اینکه هنوز به گرم‌ترین ماه‌های سال در این بخش از جهان نرسیده‌ایم جان بیش از ۳۰ تن را […]

موج گرمای شدید در جنوب آسیا درحالی رو به افزایش می‌گذارد که تاکنون بیش از ۳۰۰ تن در هند از شدت گرما جانشان را از دست داده‌اند.

به گزارش مشرق، موج گرمای شدید در جنوب آسیا با اینکه هنوز به گرم‌ترین ماه‌های سال در این بخش از جهان نرسیده‌ایم جان بیش از ۳۰ تن را گرفته است.

بر اساس این گزارش، گرمای عجیب در جنوب آسیا رکورد جدیدی را به ثبت رسانده است و موجی از گرما بخش زیادی از این منطقه را از ماه آوریل سال جاری تحت تاثیر قرار داده است.

صدها نفر از گرمای شدید در تایلند، مالزی و ویتنام جان خود را از دست داده‌اند اما این در حالی است که آمار مرگ و میر در هند از ۳۰۰ تن هم گذشته است.

پس از شهر «سوختای»(Sukhothai) در تایلند که با ۱۱۱٫۷  درجه فارنهایت(۴۴٫۳ درجه سانتیگراد) در رتبه نخست قرار دارد،«مای هونگ سون»(Mae Hong Son) که ولایت کوهستانی در شمال تایلند است با ثبت ۱۱۲٫۳ درجه فارنهایت(۴۴٫۶ درجه سانتیگراد) در رتبه دوم است.

با توجه به گفته‌های «کریستوفر برت»(Christopher Burt)، که یک متخصص آب‌و ‌هوا است، از ۱۹ آوریل در بیش از ۵۰ منطقه شهری سوابق حرارتی ثبت شده است.

رئیس بخش پیش بینی وضع هوا در وزارت هواشناسی تایلند در این رابطه گفت که از حالا ما می‌توان گفت که ما رکورد بالاترین درجه دما را در طولانی‌ترین مدت زمان در ۶۵ سال اخیر شکسته‌ایم  و این درحالی است که هنوز فصل تمام نشده و به ماه‌های گرم سال هم نرسیده‌ایم.

گروه کنترل بیماری تایلند در این رابطه اینگونه اظهار نظر کرد که با شروع ماه مارس، گرمای شدید جان بیش از ۲۱ نفر را گرفته است.

بر اساس این گزارش سیزده نفر از قربانیان در خارج از خانه‌شان، دو نفر در وسایل نقلیه، یک نفر در معبد و پنج تن دیگر در خانه دیگران از شدت گرما جان باخته‌اند.

مقامات این کشور از مردم خواستند که برای جلوگیری از گرمازدگی در خانه بمانند و مقدار زیادی آب بنوشند.

مالزی، سنگاپور و ویتنام نیز تحت تاثیر گرما قرار گرفته‌اند اما به نظر می‌رسد که هند بدترین آمار را در این میان داشته است.

بر اساس گزارش اسوشیتدپرس، حداقل ۳۰۰ نفر طی ماه جاری از شدت گرما مرده‌اند و درجه حرارت از ۱۱۱ درجه فارنهایت (۴۴ درجه سانتیگراد) گذشته است.

مرکز توسعه جامع هند (CHD)،که یک سازمان غیر دولتی است گزارش داد که ۲۴۴ بدن ناشناس طی ماه اخیر در خیابان پیدا شده است که عمدتا مربوط به بی‌خانمانانی است که از شدت گرما جان باخته‌اند.

از این تعداد ۸۰ درصد از افراد بی‌خانمان هستند و ۴۰ تا ۵۰ درصد مرگ و میر‌ها ناشی از گرمای شدید است.

سوء تغذیه، اعتیاد به مواد مخدر، عدم دسترسی به امکانات پزشکی به موقع،سل و دیگر بیماری‌ها و پس از آن کم‌آبی بدن و قرار گرفتن در معرض گرمای شدید علت مرگ این افراد گزارش شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: