تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۰۹:۲۶ کد مطلب 100171

ادامه گسترش ناتو در نزدیکی مرزهای روسیه

یک روزنامه آمریکایی نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو قصد دارد نیروهای نظامی خود را در کشورهای بالتیک و لهستان در طول مرزهای روسیه مستقر نماید. به گزارش مشرق و به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، کشورهای عضو ناتو در حال آمادگی برای استقرار ۴ هزار نیرو در کشورهای بالتیک و لهستان هستند که […]

یک روزنامه آمریکایی نوشت: سازمان پیمان آتلانتیک شمالی ناتو قصد دارد نیروهای نظامی خود را در کشورهای بالتیک و لهستان در طول مرزهای روسیه مستقر نماید.

به گزارش مشرق و به نقل از روزنامه وال استریت ژورنال، کشورهای عضو ناتو در حال آمادگی برای استقرار ۴ هزار نیرو در کشورهای بالتیک و لهستان هستند که این بخشی از راهبرد ناتو برای افزایش حضور نظامی در نزدیکی مرزهای روسیه به شمار می رود.

به نوشته این روزنامه آمریکایی، واشنگتن احتمالا ۲ هزار نیرو معادل ۲ تیپ را فراهم خواهد کرد و ۲ تیپ دیگر شامل نیروهای آلمانی و انگلیسی خواهد بود.

رابرت ورک معاون وزیر دفاع آمریکا به وال استریت ژورنال گفت: روس ها تمرینات نظامی زیادی را در مرزها انجام داده اند با تعداد زیادی از نیروها. از دیدگاه ما، می توانیم این گونه اقدامات را رفتاری فوق العاده تحریک آمیز ارزیابی کنیم.

این تحولات در شرایطی است که نخستین نشست مشترک ناتو و روسیه از سال ۲۰۱۴ میلادی اخیرا در بروکسل برگزار شده است.

شورای ناتو و روسیه در سال ۲۰۰۲ میلادی تشکیل شد ولی پس از اقدام روسیه در الحاق کریمه به خاک خود در مارس ۲۰۱۴ میلادی، فعالیت این شورا به حالت تعلیق درآمد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: