تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۰:۵۵ کد مطلب 100184

ساماندهی کامل بیش از ۱۲ هزار گلزار شهدا در کشور

سرپرست اداره کل ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید درباره آمار کلی ساماندهی گلزارهای شهدا تا پایان فروردین ۹۵ گفت: به‌طور کلی ۱۲ هزار و ۸۹۰ گلزار منور شهدا معادل ۶۵.۲۹ درصد به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند و ۳۲.۶۶ درصد نیز در وضعیت اقدام نشده قرار دارند. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، علیرضا امینی، سرپرست […]

سرپرست اداره کل ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید درباره آمار کلی ساماندهی گلزارهای شهدا تا پایان فروردین ۹۵ گفت: به‌طور کلی ۱۲ هزار و ۸۹۰ گلزار منور شهدا معادل ۶۵.۲۹ درصد به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند و ۳۲.۶۶ درصد نیز در وضعیت اقدام نشده قرار دارند.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، علیرضا امینی، سرپرست اداره کل ساماندهی گلزار شهدای بنیاد شهید و امور ایثارگران درباره آخرین وضعیت ساماندهی گلزارهای منور شهدا در سراسر کشور تا پایان فروردین ماه ۹۵ گفت: کار ساماندهی ۴ هزار و ۵۶۹ گلزار تک‌مزاری در کشور خاتمه یافته است و ۶۰ گلزار تک مزاری نیز در دست ساماندهی قرار دارند و کار ساماندهی ۲ هزار و ۳۸۳ گلزار تک‌مزاری نیز آغاز نشده است.

وی با اشاره به وضعیت ساماندهی گلزارهای دو تا پنج مزاری تا پایان فروردین ۹۵ گفت: ۵ هزار و ۳۹ گلزار به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند و ۱۳۱ گلزار نیز در دست ساماندهی قرار دارند. همچنین کار ساماندهی ۳ هزار و ۸۰ گلزار نیز آغاز نشده است. هزار و ۵۸۳ گلزار ۶ تا ۱۰ مزاری ساماندهی شده‌اند و ۷۶ گلزار نیز در این گروه در دست ساماندهی قرار دارند و ۶۴۶ گلزار ۶ تا ۱۰ مزاری هنوز در مرحله ساماندهی قرار نگرفته‌اند. آمار مربوط به ساماندهی گلزارهای ۱۱ تا ۲۰ مزاری نیز نشان‌دهنده اتمام کار ۸۷۴ گلزار، در دست اجرا بودن ۵۶ گلزار و ۲۲۵ گلزار اقدام نشده است.

امینی در ادامه گفت: ۵۰۰ گلزار ۲۱ تا ۵۰ مزاری ساماندهی شده‌اند و در این گروه ۳۶ گلزار نیز در حال ساماندهی هستند و ۷۴ گلزار هم تاکنون به مرحله ساماندهی نرسیده‌اند. در بخش گلزارهای ۵۱ تا ۱۰۰ مزاری نیز ۱۵۱ مزار به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند، ۱۱ گلزار در حال ساماندهی هستند و ۲۲ گلزار نیز اقدام نشده هستند. همچنین در بخش ساماندهی گلزارهای ۱۰۱ مزاری به بالا به ترتیب ۱۷۴ گلزار به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند، ۳۶ گلزار در دست اجرا قرار دارند و ۱۸ گلزار نیز اقدام نشده هستند.

وی درباره آمار کلی ساماندهی گلزارهای منور شهدا تا پایان فروردین ۹۵ گفت: به‌طور کلی ۱۲ هزار و ۸۹۰ گلزار منور شهدا معادل ۶۵٫۲۹  درصد به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند، ۴۰۶ گلزار معادل ۲٫۰۶ درصد در دست اجرا قرار دارند و ۶ هزار و ۴۴۸ گلزار منور معادل ۳۲٫۶۶ درصد نیز در وضعیت اقدام نشده قرار دارند.

سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای شهدا در بخش دیگری از صحبت‌های خود به وضعیت ساماندهی مزارهای منور شهدا در سراسر کشور تا پایان فروردین ماه ۹۵ اشاره کرد و گفت: ۴ هزار و ۵۶۹ مزار تک مزاری ساماندهی شده‌اند و ۶۰ مزار نیز در دست اجرا قرار دارند. در این بخش نیز ۲ هزار و ۳۸۳ مزار اقدام نشده هستند. آمار مربوط به مزارهای منور ۲ تا ۵ مزاری نیز نشان‌دهنده اتمام کار ساماندهی ۱۵ هزار و ۳۲۸ مزار خاتمه یافته، ۴۳۳ مزار در دست اجرا و ۹ هزار و ۱۳۶ مزار اقدام نشده است.

امینی درباره وضعیت مزارهای ۶ تا ۱۰ مزاری، گفت: ۱۲ هزار و ۴ مزار به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند و ۵۹۹ مزار نیز در دست اجرا قرار دارند. همچنین ۴ هزار و ۷۸۹ مزار اقدام نشده هستند. در بخش مزارهای ۱۱ تا ۲۰ مزاری تاکنون ۱۲ هزار و ۵۱۸ مزار ساماندهی شده‌اند، ۸۱۹ مزار در دست اجرا قرار دارند و ۳ هزار و ۱۰۸ مزار اقدام نشده هستند. در قسمت مزارهای ۲۱ تا ۵۰ مزاری نیز ۱۵ هزار و ۳۵۷ مزار ساماندهی شده‌اند، هزار و ۱۱۰ مزار نیز در دست ساماندهی هستند و ۲ هزار و ۳۲۱ مزار نیز تاکنون به مرحله ساماندهی نرسیده‌اند.

سرپرست اداره کل ساماندهی گلزارهای شهدا ادامه داد: در بخش مزارهای ۵۱ تا ۱۰۰ مزاری، ۱۰ هزار و ۵۹۶ مزار به‌صورت کامل ساماندهی شده‌اند، ۸۲۲ مزار در دست اجرا قرار دارند و هزار و ۶۵۸ مزار اقدام نشده هستند. همچنین آمار مزارهای ۱۰۱ مزاری به بالا نشان‌دهنده اتمام کار ساماندهی ۷۲ هزار و ۷۲۵ مزار و در دست اجرا بودن ۴۴ هزار و ۵۹۵ مزار است و ۷ هزار و ۴۱ مزار منور شهدا نیز هنوز مورد اقدام قرار نگرفته اند.

وی درباره آمار کلی ساماندهی مزارهای منور شهدا تا پایان فروردین ماه ۹۵ گفت: به‌طورکلی ۱۴۳ هزار و ۹۷ مزار مطهر شهید معادل۶۴٫۵ درصد تا پایان فروردین ماه ۹۵ ساماندهی شده است و در حال حاضر نیز ۴۸ هزار و ۴۳۸ مزار معادل ۲۱٫۸ درصد در دست ساماندهی هستند. همچنین تا پایان فروردین ماه ۳۰ هزار و ۴۳۶ مزار مطهر شهید معادل ۱۳٫۷۱ درصد هنوز به مرحله ساماندهی نرسیده‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: