تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۲:۵۶ کد مطلب 100230

کار کردن پس از سن بازنشستگی مفیداست

مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اورگان نشان می دهد شغل فیزیکی پس از دوران بازنشستگی بر سلامت تاثیرگذار است و می تواند منجر به طول عمر شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که کارکردن پس از سن بازنشستگی، تاثیر مثبتی روی سلامتی دارد و می تواند منجر […]

مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اورگان نشان می دهد شغل فیزیکی پس از دوران بازنشستگی بر سلامت تاثیرگذار است و می تواند منجر به طول عمر شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، مطالعات اخیر محققان نشان می دهد که کارکردن پس از سن بازنشستگی، تاثیر مثبتی روی سلامتی دارد و می تواند منجر به طول عمر شود.

به گزارش ساینس، مطالعات محققان دانشگاه ایالتی اورگان نشان می دهد شغل فیزیکی پس از دوران بازنشستگی بر سلامت تاثیرگذار است و می تواند منجر به طول عمر شود.

در این مطالعه منظور از کار فیزیکی، کار شدید و طاقت فرسا نیست؛ ولی میزان فعالیت فیزیکی ناشی از کار و روابط اجتماعی آن، فاکتور موثری در افزایش سلامت جسمی و روانی است؛ به علاوه اثرات اقتصادی این موضوع را نیز نمی توان نادیده گرفت.

در این مطالعه آمده است که حتی یک سال کار پس از بازنشستگی در افزایش میزان سلامتی موثر است.

تحقیقات همچنین نشان می دهد ‌بازنشستگی زودهنگام تاثیر مثبتی بر سلامتی ندارد.

محققان عواملی چون فعالیت جسمی، سلامت روانی و رفاه ناشی از شغل را با طول عمر مرتبط می دانند و انجام شغلی هرچند ساده را پس از بازنشستگی توصیه می کنند.

نتایج این تحقیقات در نشریه Epidemiology & Community Health منتشر شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: