تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۵:۲۲ کد مطلب 100334

نتایج انتخابات از نگاه روزنامه‌های اصلاح‌طلب

روزنا‌مه‌های اصلاح‌طلب با ارائه آمارهای متناقض از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خود را پیروز انتخابات معرفی کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، پس از اعلام نتایج دور دوم انتخابات مجلس دهم در برخی حوزه های انتخاباتی باقی ‌مانده، روزنامه‌های اصلاح‌طلب آمارهای متناقضی را از نتایج کامل این انتخابات منتشر کردند. […]

روزنا‌مه‌های اصلاح‌طلب با ارائه آمارهای متناقض از دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، خود را پیروز انتخابات معرفی کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، پس از اعلام نتایج دور دوم انتخابات مجلس دهم در برخی حوزه های انتخاباتی باقی ‌مانده، روزنامه‌های اصلاح‌طلب آمارهای متناقضی را از نتایج کامل این انتخابات منتشر کردند.

روزنامه اعتماد، در گزارشی با رسم جدول، اصلاح‌طلبان راه یافته به مجلس را ۱۲۱ نفر و اصولگرایان را ۸۳ نفر اعلام کرد.

همچنین روزنامه شرق، در آماری متناقض، ۵ نفر دیگر را به اصلاح‌طلبان اضافه کرد و تعداد آنها را به ۱۲۶ نفر افزایش داد! و ۳ نفر را نیز از اصولگرایان کم کرد تا تعداد اصولگرایان مجلس دهم به زعم این روزنامه تنها ۸۰ نفر باشد.

روزنامه آفتاب هم اصلاح‌طلبان مجلس را ۱۲۲ نفر عنوان کرد؛ تا نه آن ۱۲۶ نفر شرق باشد نه آن ۱۲۱ نفر اعتماد.

اما روزنامه اصلاح‌طلب نزدیک به هاشمی رفسنجانی، یعنی آرمان، در اعلام نتیجه انتخبات نامی از اصلاح‌طلبان نبرد!

این روزنامه در گزارشی نوشت: بر اساس آمار‌های مرحله اول و مرحله دوم انتخابات مجلس، در مجموع ۱۲۲ نفر از کاندیداهای لیست امید به مجلس دهم راه یافتند.

روزنامه دولتی ایران نیز از این قافله عقب نماند و آمار خود را ارائه کرد، بر اساس آمار روزنامه ایران، که در آن نامی از اصلاح‌طلبان عنوان نشده است؛ ۱۱۷ نفر از لیست امید و تنها ۷۲ اصولگرا وارد ساختمان سبز بهارستان خواهند شد.

و این هم نتایج انتخابات از نگاه روزنامه قانون:

بر اساس نتایج به دست آمده کاندیدای لیست امید با به دست آوردن ۱۲۰ کرسی توانستند اکثریت مجلس دهم باشند. اصولگرایان با ۸۳ کرسی بعد از اصلاح طلبان قرار دارند و درنهایت مستقلین با ۸۱ کرسی بعد از اصولگرایان قرار دارند.

در بررسی های صورت گرفته، اصولگرایان ۱۲۶کرسی، اصلاح طلبان ۱۱۲ کرسی، مستقلین ۴۲ کرسی و اعتدال گرایان نیز ۹ کرسی را در انتخابات مجلس دهم از آن خود کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: