تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۶:۱۷ کد مطلب 100379

القاعده یمن شکست در بندر مکلا را پذیرفت

القاعده یمن یک هفته پس از کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن و سربازان اماراتی بر شهر مکلا، عقب نشینی خود را از این شهر بندری استراتژیک اعلام کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، القاعده یمن که نام رسمی آن “القاعده در شبه جزیره عرب” است روز شنبه در بیانیه‌ای […]

القاعده یمن یک هفته پس از کنترل نیروهای دولت مستعفی یمن و سربازان اماراتی بر شهر مکلا، عقب نشینی خود را از این شهر بندری استراتژیک اعلام کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از پایگاه خبری روسیا الیوم، القاعده یمن که نام رسمی آن “القاعده در شبه جزیره عرب” است روز شنبه در بیانیه‌ای که از سوی پایگاه‌های هوادار آن منتشر شد اعلام کرد، از شهر مکلا واقع در ساحل جنوبی یمن و مرکز استان حضرموت عقب نشینی می‌کند “تا این بندر را از خطر نابودی نجات دهد.” القاعده در بیانیه خود اعلام کرده که “تعداد محدودی” از نیروهایش نیز در این شهر کشته شده‌اند.

القاعده در این بیانیه تاکید کرد که نیروهای ائتلاف تحت امر عربستان عامدانه تاسیسات حیاتی شهر مثل نیروگاه برق و بازاری که اعضایش به تازگی احداث کرده بودند و نیز یکی از ایستگاه‌های سوخت را از زمین و دریا گلوله‌باران کردند و در این بمباران‌ها تاکنون ده‌ها تن کشته شده‌اند.

مسئولان محلی و ساکنان شهر مکلا نیز اظهار داشتند، نزدیک به ۲۰۰۰ سرباز یمنی و اماراتی یکشنبه گذشته وارد شهر شده و بدون هیچ مقاومتی از سوی القاعده کنترل بندر و فرودگاه شهر را به دست گرفته‌اند.

ائتلاف متجاوز عربی پیش از این مدعی شده بود در این حمله ۸۰۰ تن از نیروهای القاعده از جمله چند تن از فرماندهان آنها کشته شده‌اند اما ساکنان شهر مکلا تاکید کردند این آمار واقعی نیست و القاعده بدون هیچ مقاومتی از بیشتر مناطق شهر عقب نشینی کرده است.

احمد سعید بن بریک، استاندار حضرموت در مصاحبه‌ای ویژه با شبکه خبری اسکای نیوز عربی تاکید کرد، اعضای القاعده در مناطق ساحلی این استان تحت تعقیب قرار گرفته و تعدادی از آنها بازداشت شدند. پلیس در این مناطق برای کنترل دوباره وضعیت امنیتی آماده است.

بن بریک افزود: اقدامات امنیتی پس از عملیات بیرون راندن القاعده از مکلا ادامه دارد و در این عملیات انبارهای اسلحه و مواد منفجره این گروه تروریستی کشف شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: