تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۱۸:۲۹ کد مطلب 100498

دیدار رمضان عبدالله شلح با ظریف +عکس

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در تهران به سر می‌برد، امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.  به گزارش مشرق، رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در تهران به سر می‌برد، امروز (یکشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمدجواد ظریف وزیر خارجه دیدار […]

دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در تهران به سر می‌برد، امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

 به گزارش مشرق، رمضان عبدالله شلح دبیرکل جنبش جهاد اسلامی فلسطین که در تهران به سر می‌برد، امروز (یکشنبه) با حضور در محل وزارت امور خارجه کشورمان با محمدجواد ظریف وزیر خارجه دیدار و در خصوص آخرین تحولات فلسطین به گفت‌وگو پرداخت.

وی روز گذشته نیز با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل دیدار و گفت‌وگو کرد.

رمضان عبدالله در دیدار با ولایتی با بیان اینکه متاسفانه در جهان عرب حساسیتی نسبت به فلسطین و مردم مظلوم آن وجود ندارد، گفت: همه تلاش خود را برای نشان دادن ایران به عنوان دشمن اصلی گذاشته‌اند و در این جهت حتی با دشمنان اسلام هم متحد و هماهنگ شده‌اند و این بسیار تاسف برانگیز است، در حالی که جمهوری اسلامی ایران عامل ثبات و صلح منطقه محسوب می‌شود.

دیدار رمضان عبدالله شلح با ظریف +عکس

رئیس جنبش جهاد اسلامی افزود: ما تاکید داریم که رژیم صهیونیستی تنها دشمن اسلام است اما آنان تلاش می‌کنند که نام فلسطین را به فراموشی بسپرند و همه را به سمت دشمنی با ایران سوق دهند و ما این توطئه را می‌شناسیم و احساس تکلیف می‌کنیم برای حفظ و حمایت از ایران و اجازه نمی‌دهیم که مسیر مبارزه در مبارزه با رژیم صهیونیستی منحرف شود.

ولایتی هم ضمن خوش آمدگویی و اظهار خرسندی از این ملاقات گفت: بعد از تلاش غربی‌ها برای تجزیه جهان اسلام و سقوط قدس، با بیداری جهان اسلام بار دیگر تجزیه کشورهای اسلامی محقق نخواهد شد و جمهوری اسلامی ایران از ملت مظلوم فلسطین و ملت های تحت ظلم منطقه حمایت خواهد کرد و خواب شوم دشمنان در تجزیه و تسلط بر کشورهای اسلامی تعبیر نخواهد شد.

وی افزود: کسانی که اسلام را با تمام وجود خود درک می‌کنند غصه و دغدغه همیشگی آنان اسلام و حفظ یکپارچگی آنان است و رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مقام معظم رهبری نیز با این نگاه و همین دغدغه به عرصه مبارزه با بدخواهان اسلام و حمایت و پشتیبانی از ملت مظلوم وارد شده‌اند و این روند با قوت بیشتر به ویژه برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین ادامه خواهد داشت.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: در جمهوری اسلامی ایران هیچ تردیدی برای مقابله با دشمنان اسلام وجود ندارد و این سیاست اصولی و بنیادین مقام معظم رهبری است.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران نسبت به مقاومت و گروه‌های مختلف جهادی اشراف داشته و آنان که در اتخاذ مواضع دقیق و منطقی تزلزل داشته‌اند متضرر شده‌اند و هر جا کار مثبت شده عده‌ای تلاش می‌کنند که آن را خراب کنند، اما پیروزی با مقاومت و ایستادگی به دست خواهد امد و ایران از حقوق حقه خود کوتاه نخواهد آمد.

در پایان رمضان عبدالله تصریح‌کرد: می‌دانیم جمهوری اسلامی ایران در شرایط سختی قرار داشته است و توطئه‌های فراوانی را پشت سر گذاشته، اما امید مسلمانان به ایران است و از اهتمام مسئولان عالی نظام و به ویژه رهبر معظم انقلاب تقدیر و تشکر می‌کنیم.

به گزارش فارس، رمضان عبدالله شلح و هیأت همراهی بعدازظهر امروز در تالار تشریفات مجلس شورای اسلامی با علی لاریجانی رئیس مجلس دیدار می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: