تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۲۱:۴۲ کد مطلب 100640

ولایتی:طرح‌های غرب برای تجزیه عراق تعبیر نمی‌شود

به گزارش مشرق، یان کوبیش نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق عصر امروز با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کرد. ولایتی در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست‌ها از ابتدای حرکات جریان‌های تکفیری و افراطی در منطقه برای مبارزه با […]

به گزارش مشرق، یان کوبیش نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق عصر امروز با علی‌اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام دیدار و گفت‌وگو کرد.

ولایتی در این دیدار اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریست‌ها از ابتدای حرکات جریان‌های تکفیری و افراطی در منطقه برای مبارزه با آنان اقدامات جدی و عملی انجام داده و معتقد است حامیان تروریست‌ها در منطقه عواقب و بحران‌های ناشی از این حمایت‌ها را در کشورهای مختلف شاهد خواهند بود.

وی ادامه داد: کما اینکه پیش بینی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه آتش تروریست دامن حامیان خود را خواهد گرفت، در برخی کشورها به وقوع پیوست.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: کشورهای مدعی مبارزه با تروریست‌ها باید همانند جمهوری اسلامی ایران اقدامات جدی در این زمینه انجام دهند.

ولایتی تأکید کرد: طرح‌های توطئه آمیز برخی کشورهای غربی و برخی کشورهای مرتجع منطقه درخصوص تجزیه کشورهایی مانند سوریه و عراق توطئه‌ای است که با بیداری ملت‌های منطقه هرگز تعبیر و محقق نخواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم که از منظر سیاسی عراق در مقطع حساسی قرار دارد و تحولات جدیدی در این کشور رخ داده است. ما از دموکراسی در عراق قویا حمایت می‌کنیم؛ چراکه دموکراسی در این کشور جدید است.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: در کشوری که سابقه کودتاهای مختلف را تجربه کرده و برخی از کشورهای مخالف دموکراسی در این کشور در تلاش برای برهم زدن معادلات هستند، باید تلاش کرد تا وضعیت فعلی در ایجاد دموکراسی و تشکیل نهادهای حکومتی بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند.

ولایتی با بیان اینکه امیدواریم به زودی شاهد آرامش و امنیت در این کشور باشیم، تصریح کرد: همه باید از تمامیت ارضی و وحدت در عراق حمایت کنند؛ چرا که امنیت کشورها در منطقه به یکدیگر وابسته است.

در ادامه این دیدار یان کوبیش گفت: همکاری‌های بسیاری خوبی میان سازمان ملل متحد و جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با عراق وجود دارد. امروز شاهد تحولات، حوادث و چالش‌های متعددی در عراق هستیم که بر بحران تروریست در منطقه افزوده است.

وی ادامه داد: در عراق تعداد زیادی آواره درون سرزمینی وجود دارد که بحران انسانی را در این کشور شکل داده، همچنین کاهش بهای نفت نیز مشکلات فراوانی را بر بودجه عراق تحمیل کرده است.

نماینده دبیرکل سازمان ملل متحد در امور عراق خاطرنشان کرد: در مبارزه نظامی با داعش ارتش عراق، نیروهای مردمی، پیشمرگه‌ها و سایرین پیروزی‌های فراوانی به دست آورده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: