تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۲۳:۱۳ کد مطلب 100683

تصویب طرح حمایتی ازکارافتادگان بی‌درآمد

حسینعلی حاجی دلیگانی دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم از تصویب طرح «حمایت از از کار افتادگان بی درآمد» یا همان طرح ۶ میلیون نفر در جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داد. به گزارش مشرق، حاجی دلیگانی با بیان این مطلب افزود: بر اساس این طرح، دولت موظف شده است تا یک سال پس […]

حسینعلی حاجی دلیگانی دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم از تصویب طرح «حمایت از از کار افتادگان بی درآمد» یا همان طرح ۶ میلیون نفر در جلسه امروز کمیسیون تلفیق برنامه ششم خبر داد.

تصویب طرح حمایتی ازکارافتادگان بی‌درآمدبه گزارش مشرق، حاجی دلیگانی با بیان این مطلب افزود: بر اساس این طرح، دولت موظف شده است تا یک سال پس از تصویب برنامه ششم، به هر یک از سرپرستان خانواده های تحت پوشش قانون، ۲۰ درصد حداقل حقوق و مزایای قانون کار را پرداخت کند.
دبیر کمیسیون تلفیق برنامه ششم با اشاره به وزارت کار نیز گفت:  وزارت کار هم موظف شد تا پس از یک سال از تصویب این قانون آن را اجرایی کند.

وی تاکید کرد: ضوابط مربوط به تشخیص افراد نیازمند برای دریافت مستمری باید ظرف ۶ ماه توسط کمیته امداد و سازمان بهزیستی مشخص و برای تصویب به هیأت دولت ارائه شود.

این نماینده مجلس شورای اسلامی در توضیح این طرح گفت: بر این اساس افراد نیازمندی که سرپرست خانوار هستند به میزان ۲۰ درصد حداقل حقوق ماهیانه کارگری را مستمری دریافت می‌کنند و این میزان در مورد هر یک از افراد خانواده ۱۰ درصد است و در صورتی که خانواده دارای فرزند معلول باشند ۱۰ درصد در مجموع به مستمری خانواده اضافه می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: