تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۲ - ۲۳:۳۳ کد مطلب 100687

تامین تسلیحات داعش توسط ناتو

رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر لزوم خودکفایی کشورش در تامین تسلیحات، متحدین ترکیه در ناتو را متهم به تامین تسلیحات گروه تروریستی داعش کرد. به گزارش مشرق به نقل از دیلی صباح، رئیس جمهوری ترکیه بر لزوم خودکفایی کامل صنایع نظامی این کشور تاکید کرد. «اردوغان» با بیان اینکه وابستگی ترکیه در بخش صنایع […]

رئیس جمهوری ترکیه با تاکید بر لزوم خودکفایی کشورش در تامین تسلیحات، متحدین ترکیه در ناتو را متهم به تامین تسلیحات گروه تروریستی داعش کرد.

به گزارش مشرق به نقل از دیلی صباح، رئیس جمهوری ترکیه بر لزوم خودکفایی کامل صنایع نظامی این کشور تاکید کرد.

«اردوغان» با بیان اینکه وابستگی ترکیه در بخش صنایع نظامی به کشورهای خارجی از ۸۰% در سال ۲۰۰۲ به ۴۰% کاهش یافته، گفت: هدف ما رسیدن به خودکفایی کامل تا سال ۲۰۲۳ است.

رئیس جمهوری ترکیه که در مراسمی به مناسبت آغاز ساخت ناو بالگردبر این کشور سخن می گفت، با تاکید بر لزوم تقویت حضور ترکیه در خارج از مرزهای این کشور اعلام کرد: در واقع من در شرایطی که تهدیدات علیه ترکیه در حال افزایش است و ما نیاز به دیده شدن بیشتر در فضای بین المللی داریم، این اقدام را دیر هم می دانم.

وی همچنین بدون نام بردن عضو خاصی از اعضای ناتو، از برخی از اعضای این پیمان به دلیل سرباز زدن از فروش تسلیحات به ترکیه انتقاد کرد و افزود: اجازه بدهید بگویم که این متحدین ما در ناتو هستند. در شرایطی که تهدیدها به دلیل وجود جنگ در سوریه، علیه ترکیه در حال افزایش است، این کشورها تسلیحات مورد نیاز داعش را تامین می کنند و متاسفانه از حمایت دوست خود سرباز می زنند.

«اردوغان» گفت: به من می گویند این سخنان را در برابر رسانه ها نگو. قبول. اما چرا شما برای گروه های تروریستی تسلیحات ارسال می کنید؟ پس ما باید به خودکفایی برسیم. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: