تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۰۲:۲۹ کد مطلب 100704

تمدید آتش بس در دمشق و غوطه شرقی

فرماندهی کل ارتش سوریه از تمدید آتش بس در دمشق و غوطه شرقی خبر داد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه ظهر امروز در بیانیه ای از  تمدید آتش بس در دمشق و غوطه شرقی به مدت ۲۴ ساعت دیگر خبر داد. در این […]

فرماندهی کل ارتش سوریه از تمدید آتش بس در دمشق و غوطه شرقی خبر داد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه ظهر امروز در بیانیه ای از  تمدید آتش بس در دمشق و غوطه شرقی به مدت ۲۴ ساعت دیگر خبر داد.

در این بیانیه آمده است: آتش بس در دمشق و غوطه شرقی تمدید شد تا از ایجاد بهانه برای برخی از گروههای تروریستی جهت هدف قرار دادن غیر نظامیان جلوگیری شود.

در همین چارچوب سرگئی کورالینکو رئیس مرکز هماهنگی روسیه در پایگاه حمیمیم سوریه گفت: نتایج مثبتی که در پی اجرای آتش بس در غوطه شرقی حاصل شد، این آتش بس برای یک روز دیگر تمدید شد.

کورالینکو همچنین از مذاکرات فشرده برای برقراری آتش بس در حومه حلب خبر داد.

گروههای تروریستی از زمان آغاز آتش بس در سوریه از ۲۷ فوریه گذشته تاکنون ۴۶۵ بار آتش بس را نقض کرده اند.

بر اساس اعلام مرکز هماهنگی روسیه، بیشتر موارد نقض آتش بس در حومه دمشق، لاذقیه، و استان حلب صورت گرفته است.

فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه روز جمعه اعلام کرد که در راستای تثبیت نظام آتش بس، از ساعت یک بامداد روز سی ام آوریل (۱۱ اردیبهشت)، آتش بس قبلی، شامل مناطق غوطه شرقی و دمشق برای مدت ۲۴ ساعت و مناطق حومه شمالی لاذقیه برای ۷۲ ساعت می شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: