تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۰۳:۳۵ کد مطلب 100731

هلاکت ۲۰ عضو النصره در عملیات ارتش سوریه

۲۰ عضو گروه تروریستی النصره درعملیات یگان های ارتش سوریه درحومه شمالی حماه کشته شدند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع آگاه نظامی روزیکشنبه گفت: یگان های ارتش سوریه ساعاتی پیش به شدت با اعضای گروه تروریستی النصره که به اطراف برخی از پایگاه ها و مقرهای نظامی در […]

۲۰ عضو گروه تروریستی النصره درعملیات یگان های ارتش سوریه درحومه شمالی حماه کشته شدند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، یک منبع آگاه نظامی روزیکشنبه گفت: یگان های ارتش سوریه ساعاتی پیش به شدت با اعضای گروه تروریستی النصره که به اطراف برخی از پایگاه ها و مقرهای نظامی در شهرک معان و روستاهای مجاور آن در حومه شمالی حماه نفوذ کرده بودند درگیر شدند.

وی اضافه کرد: دراین درگیری ۲۰ عضو گروه تروریستی النصره کشته، شماری متواری و مقادیر زیادی از اسلحه و مهمات آن ها منهدم شد.

این منبع نظامی افزود: یکی از یگان های ارتش نیز در یک عملیات گسترده، مخفیگاه های گروه تروریستی النصره در روستای عطشان را در ۴۵ کیلومتری شمال شهرحماه درهم کوبید.

دراین عملیات برخی از اعضای این گروه تروریستی به همراه یکی از سرکردگان آن ها به نام ‘ابو مرعی’ کشته و سه خمپاره انداز و دو خودرو حامل تیربار سنگین و یک نفربر زرهی منهدم شد.

در حومه شمالی و شمال غربی حماه گروه های تروریستی که بیشتر آن ها زیرمجموعه جبهه النصره و احرارالشام هستند حضور دارند.

جنگنده های نیروی هوایی ارتش سوریه نیز مواضع گروه تروریستی داعش در منطقه خناصر در حومه جنوبی حلب را بمباران کردند.

دراین حمله شماری از تروریست ها کشته و زخمی و تعدادی از تجهیزات سنگین و خودروهای حامل تیربار آن ها منهدم شد.

یگان های ارتش سوریه در حومه درعا نیز دریک عملیات ضربتی، محل تجمع تروریست های النصره را موشک باران کردند.

دراین عملیات یکی از مقرهای جبهه النصره منهدم و شماری از افراد این گروه تروریستی کشته و زخمی شدند.

مرزهای اردن با سوریه شاهد نفوذ گسترده تروریست های خارجی به خاک سوریه و ورود سلاح و مهمات برای پشتیبانی از گروه های تکفیری است.

به دلیل کنترل نشدن مرزها توسط اردن، بسیاری از اعضای جریانی های سلفی اردن ازاین مسیر برای پیوستن به گروه تروریستی داعش در شرق سوریه استفاده می کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: