تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۰۴:۱۲ کد مطلب 100750

بی اعتقادترین کشورهای دنیا +نقشه

طبق تحقیقات اخیر، در برخی کشورها درصد بی اعتقادی و بی دینی رو به افزایش است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، شش کشورر چین، ژاپن، جمهوری چک، فرانسه، استرالیا و ایسلند به ترتیب کمترین اعتقاد دینی را دارند. به گزارش ایندیپیندنت، طبق نظرسنجی انجام شده از سوی موسسات وین (Win) و گالوپ، فقط در حدود ۴۰ […]

طبق تحقیقات اخیر، در برخی کشورها درصد بی اعتقادی و بی دینی رو به افزایش است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، شش کشورر چین، ژاپن، جمهوری چک، فرانسه، استرالیا و ایسلند به ترتیب کمترین اعتقاد دینی را دارند.

به گزارش ایندیپیندنت، طبق نظرسنجی انجام شده از سوی موسسات وین (Win) و گالوپ، فقط در حدود ۴۰ تا ۴۹ درصد از مردم کشور چین دارای باور الهی هستند.

کمونیسم که از سال ۱۹۴۹ ساختار حکومتی چین را تشکیل می دهد، مذهب را به عنوان ظلم کننده در حق طبقه کارگر معرفی کرده است و در دوران ۲۷ ساله حکومت مائو زدونگ، بنیان گذار کمونیسم در چین، همه جنبش های مذهبی سرکوب شدند.

در مورد چین باید این نکته را نیز متذکر شد که مهمترین جهانبینی رایج در این کشور، یعنی آیین کنفوسیوس، به دلیل عدم اعتقاد به موجودی الهی و فرامادّی معروف است.

در ژاپن که در دومین جایگاه بعد از چین قرار می گیرد، بیشتر مردم خود را بدون اعتقاد به آیینی الهی معرفی می کنند.

از این رو در نظرسنجی های انجام شده، بین ۳۰ تا ۳۹ درصد از مردم ژاپن خود را بی دین معرفی می کنند.

در این فهرست شاید جالبترین کشور، جمهوری چک باشد که در آن ۳۰ تا ۳۹ درصد از مردم بی دین هستند. اعتقاد بسیار کم مردم چک به مسیحیت می تواند به دلیل حکومت ملی گرای این کشور در قرن های ۱۹ و ۲۰ میلادی باشد.

در مورد فرانسه که در جایگاه چهارم قرار گرفته است، می توان گفت که از همسایه های اروپایی خود بسیار فاصله دارد به طوری که از هر ۵ نفر یک نفر بی دین است.

در فرانسه همانند چین، تاریخچه ای مفصل برای دین زدایی از کشور وجود دارد. انقلابیان فرانسه در سال ۱۷۸۹ حکومت کاتولیک این کشور را سرنگون کرده و این مذهب را از رسمیت کنار گذاشتند و در سال ۱۹۰۵ طی قانونی دین از سیاست جدا شد.

پنجمین کشوری که در طبقه بندی وبسایت ایندیپندنت به عنوان بی خدا قرار گرفته، کشور استرالیا است که در آن بین ۱۰ تا ۱۹ درصد از مردم بی دین هستند.

به گزارش جام نیوز، و سرانجام در ششمین جایگاه کشورهای بی دین، کشور ایسلند قرار گرفته که در آن بین ۱۰ تا ۱۹ درصد از مردم در این لیست قرار دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: