تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۰۵:۴۵ کد مطلب 100779

ابراز امیدواری کری درباره آتش بس در سوریه

وزیر خارجه آمریکا که برای رایزنی درباره بحران سوریه به ژنو سفر کرده در زمینه توقف خشونتها در سراسر سوریه و شروع مجدد مذاکرات صلح ابراز امیدواری کرد. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا که برای رایزنی درباره بحران سوریه در ژنو به سر میبرد در دیدار با ناصر […]

وزیر خارجه آمریکا که برای رایزنی درباره بحران سوریه به ژنو سفر کرده در زمینه توقف خشونتها در سراسر سوریه و شروع مجدد مذاکرات صلح ابراز امیدواری کرد.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، جان کری وزیر خارجه آمریکا که برای رایزنی درباره بحران سوریه در ژنو به سر میبرد در دیدار با ناصر جوده وزیر خارجه اردن در زمینه توقف خشونتها در سراسر سوریه و شروع مجدد مذاکرات صلح برای حل این بحران ابراز امیدواری کرد.

کری در ابتدای این دیدار گفت: این امیدواری وجود دارد که ما بتوانیم پیشرفتهایی بدست آوریم. ساعات مهمی در پیش هستند، ما به دنبال همکاری روسیه هستیم و آشکارا به دنبال چارچوبی برای گوش کردن حرفهای مسکو و پاسخ دادن به آن هستیم.

کری قرار است در ژنو با مقامات دیگری از جمله وزیر خارجه عربستان و استفان دی میستورا نیز دیدار و رایزنی کند.

از بامداد روز شنبه با توافق آمریکا و روسیه آتش‌بس ۲۴ ساعته در غوطه شرقی و دمشق و آتش‌‌بس ۷۲ ساعته در ریف شمالی لاذقیه برقرار شده است.

«استفان دی میستورا» نماینده سازمان ملل در امور سوریه از روسای جمهور آمریکا و روسیه خواسته است هرچه زودتر برای جلوگیری از شکست مذاکرات صلح سوریه، وارد عمل شوند.

در حلب و چندین منطقه دیگر در سوریه، از دو ماه قبل آتش‌بسی شکننده برقرار است. مقامات روسی می‌گویند حملات گروه‌هایی چون جبهه النصره، احرار الشام و جیش الاسلام که با وجود آتش‌بس ادامه یافته، این آتش‌بس را در معرض تهدید فروپاشی قرار داده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: