تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۲:۳۳ کد مطلب 100852

معترضان از منطقه سبز بغداد خارج شدند

بعد از یک روز تحصن و ورود غیرقانونی به پارلمان عراق، معترضان وابسته به جریان صدر از منطقه سبز پایتخت خارج شدند.  به گزارش مشرق، رسانه های خبری گزارش دادند که به دنبال درخواست دفتر مقتدی صدر روحانی برجسته عراقی، معترضان و تحصن کنندگان در حال ترک منطقه سبز در پایتخت عراق هستند. منطقه سبز […]

بعد از یک روز تحصن و ورود غیرقانونی به پارلمان عراق، معترضان وابسته به جریان صدر از منطقه سبز پایتخت خارج شدند.

 به گزارش مشرق، رسانه های خبری گزارش دادند که به دنبال درخواست دفتر مقتدی صدر روحانی برجسته عراقی، معترضان و تحصن کنندگان در حال ترک منطقه سبز در پایتخت عراق هستند.

منطقه سبز بغداد منطقه‌ای است که وزارتخانه‌ها، مراکز دولتی، پارلمان و سفارتخانه‌ها در آن واقع شده و تدابیر شدید امنیتی در آن رعایت می‌شود.

هزاران نفر از تظاهرات‌کنندگان طرفدار جریان صدر عراق روز گذشته وارد منطقه سبز شدند و تعدادی از آنها نیز وارد پارلمان عراق شدند. علاوه بر این، ورودی‌ها و خروجی‌های بسیاری از خیابان‌های بغداد نیز به دست نیروهای امنیتی عراق، بسته شد و در بغداد حالت فوق العاده اعلام شد.

براساس گزارش روزنامه نیویورک تایمز از بغداد، عصر روز یک شنبه دفتر سیاسی جریان صدر در نجف در بیانیه ای خواستار خروج معترضان از منطقه سبز شد و به حامیانش دستور داد که در این زمینه با نیروهای امنیتی همکاری کنند.

در این بیانیه همچنین آمده است؛ ما با هرگونه تعرض به شهروندان، اموال عمومی و خصوصی مخالف هستیم. ما خواستار مجلسی هستیم که همه طوایف و قومیت ها را دربر بگیرد. فراکسیون الاحرار (وابسته به جریان صدر) همچنان فعالیت خود را تا محقق شدن تغییرات بر اساس خواست ملت و نه احزاب سیاسی متوقف کرده است.

معترضان طرفدار مقتدی صدر در تظاهرات خود تاکید داشتند که کابینه جناحی و حزبی را نخواهد پذیرفت و صرفا به کابینه‌ای تکنوکرات راضی خواهند شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: