تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۳:۰۴ کد مطلب 100874

گلدسته و پوشیه ممنوع!

شرکت کنندگان در همایش حزب راستگرای “جایگزینی برای آلمان”، از ادعای مطرح شده در بیانیه این حزب درخصوص ناسازگاری اسلام و قانون اساسی آلمان و درخواست ایجاد محدودیت برای ساخت گلدسته های مساجد و استفاده از “پوشیه”، حمایت کردند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از العالم، این همایش برای دومین روز در اشتوتگارت برگزار […]

شرکت کنندگان در همایش حزب راستگرای “جایگزینی برای آلمان”، از ادعای مطرح شده در بیانیه این حزب درخصوص ناسازگاری اسلام و قانون اساسی آلمان و درخواست ایجاد محدودیت برای ساخت گلدسته های مساجد و استفاده از “پوشیه”، حمایت کردند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از العالم، این همایش برای دومین روز در اشتوتگارت برگزار شد. در این همایش که مربوط به مخالفان مهاجرت پناهجویان به آلمان است، بسیاری از شرکت کنندگان، که شمارشان به ۲۰۰۰ تن می رسید، حمایت خود را از اقدامات قاطع علیه آنچه “نمادهای قدرت مسلمانان” نامیدند، اعلام کردند و هر گونه تلاشی برای گفتگو و تقریب با مسلمانان را مورد انتقاد قرار دادند.

در حالی که آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان، بارها اعلام کرده است که آزادی ادیان در انجام عبادات خود بر اساس قانون اساسی آلمان تضمین شده است و مسلمانان هم بخشی از جامعۀ آلمان محسوب می شوند، سخنرانان همایش حزب “جایگزینی برای آلمان” مدعی شدند که “ما با اسلام بیگانه هستیم. به همین دلیل نمی توان مانند مسیحیت، اصل آزادی ادیان را در مورد آن معتبر دانست”.

افزون بر این، شرکت کنندگان در همایش در برابر برخی از حاضران که خواهان “دیدار و گفتگو با اقلیت های مسلمان” بودند و اعتقاد داشتند “نباید تمام مسلمانان را تندرو دانست”، واکنش تند و منفی بروز دادند.

ماه گذشته، رئیس شورای مرکزی مسلمانان در آلمان موضع گیری های حزب “جایگزینی برای آلمان” در قبال مسلمانان را به مواضع هیتلر در قبال یهودیان تشبیه کرده بود.

در آلمان ۴ میلیون مسلمان زندگی می کنند که ۵ درصد جمعیت این کشور را تشکیل می دهند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: