تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۵:۰۲ کد مطلب 100954

صدور مجوز "رپ" در وزارت ارشاد!

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تک قطعه رپ را صادر کرد! به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از شهدای ایران، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تک قطعه رپ را صادر کرد! بنابراین گزارش، قطعه «سرباز، ناموس، وطن» با صدای «ابراهیم امیدوار» در آخرین روز کاری هفته گذشته با دریافت […]

دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تک قطعه رپ را صادر کرد!

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از شهدای ایران، دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مجوز تک قطعه رپ را صادر کرد!

بنابراین گزارش، قطعه «سرباز، ناموس، وطن» با صدای «ابراهیم امیدوار» در آخرین روز کاری هفته گذشته با دریافت مجوز نشر از سوی دفتر موسیقی وزارت ارشاد، عنوان نخستین تک‌قطعه (خارج از آلبوم) مجاز رپ (گفتآواز) را به خود اختصاص داد !

سال گذشته نیز انتشار آلبوم «کاوه عابدین» به عنوان «نخستین آلبوم مجاز رپ» مورد توجه رسانه‌ها قرار گرفت و پیش از این نیز خبر دریافت مجوز اشعار آلبوم «اردلان هوشمند» بازتاب‌های زیادی را در فضای موسیقی در پی داشت تا سرانجام «پیروز ارجمند» مدیر کل سابق دفتر موسیقی وزارت ارشاد ضمن تائید روند اعطای مجوز به موسیقی رپ در قالب عنوان «گفتآواز»، عنوان کند: «فرهنگ غنی نواها در ایران پیشینه‌ای چند هزار ساله دارد. ما این نوع خوانش را سالها قبل در فرهنگ کشورمان با عنوان «ترتیل خوانی» داشتیم که جوامع اروپایی و آمریکایی آنرا به شکل مدرن شده‌اش، «رپ» نامگذاری کرده اند!

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: