تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۵:۱۰ کد مطلب 100973

نیروهای آمریکایی وارد جنوب یمن شدند

منابع رسانه ای آمریکا از ورود یک تیم از نیروهای ویژه و اطلاعات نظامی آمریکا به یمن به بهانه کمک به مزدوران عربستانی وامارات جهت تعقیب تروریست های القاعده خبر دادند.  به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری المسیره، تومان باومان خبرنگار رادیو آژانس ملی آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: یک […]

منابع رسانه ای آمریکا از ورود یک تیم از نیروهای ویژه و اطلاعات نظامی آمریکا به یمن به بهانه کمک به مزدوران عربستانی وامارات جهت تعقیب تروریست های القاعده خبر دادند.

 به گزارش مشرق به نقل از شبکه خبری المسیره، تومان باومان خبرنگار رادیو آژانس ملی آمریکا در صفحه شخصی خود در توییتر نوشت: یک تیم از نیروهای ویژه و اطلاعات نظامی آمریکا که قبلا نیز در یمن مستقر بودند وسال گذشته این کشور را ترک کردند به بهانه تعقیب تروریست های القاعده وارد جنوب یمن شدند.

این گام در راستای درخواست امارات از آمریکا جهت کمک به آن به بهانه مبارزه با القاعده در جنوب یمن پس از گذشت یک سال از حمایت مالی وتسلیحاتی عربستان وامارات از تروریست های القاعده وداعش برای مقابله با ارتش وکمیته های مردمی یمن برداشته شد.

عربستان با ائتلاف برخی کشورهای عربی منطقه و با همراهی آمریکا٬ از ششم فروردین سال گذشته حملات گسترده ای را علیه یمن آغاز کرد تا«عبد ربه منصورهادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور را به حاکمیت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابی های یمنی که امنیت شهرهای این کشور را تأمین می کنند، جلوگیری کند.

در اثر این حملات تاکنون هزاران یمنی از جمله صدها زن و کودک شهید یا زخمی شده و ده ها هزار نفر نیز آواره شده اند و به تأسیسات زیربنایی، خدماتی و درمانی این کشور آسیب های جدی وارد شده است .

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: