تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۸:۵۶ کد مطلب 101118

دادگاه آمریکا همه درخواست‌های جاسوسی دولت در سال ۲۰۱۵ را تصویب کرد

یک دادگاه محرمانه آمریکا که به درخواست‌های دولت برای تایید جاسوسی‌های الکترونیکی برای اهداف اطلاعاتی خارجی مجوز می‌دهد، حتی یک درخواست دولت اوباما در سال ۲۰۱۵ میلادی برای جاسوسی الکترونیکی را رد نکرده است. به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک سند وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که دادگاه اطلاعات جاسوسی خارجی آمریکا موسوم به اف آی […]

یک دادگاه محرمانه آمریکا که به درخواست‌های دولت برای تایید جاسوسی‌های الکترونیکی برای اهداف اطلاعاتی خارجی مجوز می‌دهد، حتی یک درخواست دولت اوباما در سال ۲۰۱۵ میلادی برای جاسوسی الکترونیکی را رد نکرده است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، یک سند وزارت دادگستری آمریکا نشان می‌دهد که دادگاه اطلاعات جاسوسی خارجی آمریکا موسوم به اف آی اس سی، در سال ۲۰۱۵ میلادی بیش از ۱۴۵۷ درخواست برای جاسوسی از طرف آژانس امنیت ملی و پلیس فدرال دریافت کرده تا مجوز لازم برای جاسوسی از مکالمات و ارتباطات مخابراتی را صادر کند.

در سال ۲۰۱۴ میلادی نیز این دادگاه بیش از ۱۳۷۹ درخواست دریافت کرده بود و با هیچ یک از آنها مخالفت نکرده است.

دادگاه جاسوسی و اطلاعات خارجی در سال ۱۹۷۸ میلادی توسط کنگره آمریکا تاسیس شد. از زمان تشکیل، این دادگاه ۱۱ درخواست را رد و بیش از ۳۳۹۴۲ درخواست را تایید کرده و ۵۰۴ درخواست جاسوسی و نظارت را نیز اصلاح نموده است.

فعالان آزادی‌های مدنی بارها ضمن انتقاد از عملکرد این دادگاه، آن را یک تایید کننده نهایی برای فعالیت‌های جاسوسی دولت آمریکا ارزیابی می‌کنند. مقام‌های دولت آمریکا اینطور استدلال می‌کنند که وزارت دادگستری نسبت به درخواست‌های مطرح شده مراقب و محتاط بوده و برخی از این درخواست‌ها به طور کلی توسط دادگاه اصلاح شده است.

این دادگاه متشکل از ۱۱ قاضی فدرال است. این دادگاه در سال ۲۰۱۵ میلادی نیز ۸۰ درخواست مطرح شده از سوی دولت آمریکا را اصلاح کرده است. این رقم در سال ۲۰۱۴ میلادی به ۱۴ مورد رسیده بود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: