تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۹:۲۰ کد مطلب 101146

تمدید ۴۸ ساعته آتش‌بس در حومه دمشق

مسکو اعلام کرد که با واشنگتن توافقاتی در زمینه تمدید آتش‌بس در ریف دمشق به مدت دو روز دیگر صورت گرفته است.  به گزارش مشرق، رئیس مرکز آشتی روسیه اعلام کرد که طرفین روسی و آمریکایی با دولت سوریه و معارضان این کشور به توافق رسیدند که به مدت دو روز دیگر آتش‌بس را در […]

مسکو اعلام کرد که با واشنگتن توافقاتی در زمینه تمدید آتش‌بس در ریف دمشق به مدت دو روز دیگر صورت گرفته است.

 به گزارش مشرق، رئیس مرکز آشتی روسیه اعلام کرد که طرفین روسی و آمریکایی با دولت سوریه و معارضان این کشور به توافق رسیدند که به مدت دو روز دیگر آتش‌بس را در حومه دمشق تمدید کنند.

وی تصریح کرد که آتش‌بس در شرق «غوطه» واقع در شرق دمشق را به مدت دو روز دیگر تمدید شده است.

ژنرال «سرگئی کورالنکو» در بیانیه‌ای گفت: «طرفین روسی و آمریکایی با دولت و معارضان میانه‌رو سوریه به توافق رسیدند که «نظام آتش‌بس» در شرق غوطه (حومه دمشق) را به مدت دو روز دیگر و تا ساعت ۲۴:۰۰ روز ۳ ماه مه (۲۱:۰۰ به وقت گرینویچ ۲ مه) تمدید کنند».

وی که از پایگاه هوایی روسیه در «حمیمیم» در غرب استان لاذقیه حرف می‌زد، گفت که «گفت‌وگو درباره برقراری نظام آتش‌بس در استان حلب همچنان ادامه دارد».

این مقام روس تصریح کرد که آتش‌بس در شمال «لاذقیه» و نزدیکی دمشق همچنان حفظ شده است.

مسکو اعلام کرد که ۸۵ روستای سوریه در آتش‌بس شرکت کردند و هواپیماهای روسیه و سوریه در ۲۴ ساعت گذشته علیه معارضان سوریه که به آتش‌بس سوریه پیوسته‌اند حمله‌ای صورت ندادند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: