تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۱۹:۵۲ کد مطلب 101169

سردارسلامی:تمام ابزارهای بازدارنده را خودمان تولید می‌کنیم

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار حسین سلامی روز دوشنبه درآئین گرامیداشت مقام استاد وهفته عقیدتی دردانشگاه بقیه الله (عج) با بیان اینکه در ادبیات پزشکی همه نقاط عالم سه خصوصیت علم، هنر و فضیلت برای حرفه پزشکی مطرح می شود، اظهارکرد: درواقع حرفه پزشکی علمی ترین جنبه زندگی انسان […]

به گزارش مشرق به نقل از روابط عمومی کل سپاه، سردار حسین سلامی روز دوشنبه درآئین گرامیداشت مقام استاد وهفته عقیدتی دردانشگاه بقیه الله (عج) با بیان اینکه در ادبیات پزشکی همه نقاط عالم سه خصوصیت علم، هنر و فضیلت برای حرفه پزشکی مطرح می شود، اظهارکرد: درواقع حرفه پزشکی علمی ترین جنبه زندگی انسان و انسانی ترین جنبه علم و هنری ترین جنبه آن محسوب می شود. همه ما می دانیم که در گذشته علم پزشکی بیشتر هنر بوده که بعدها به جنبه علمی آن نیز توجه شده و این توجه نیز ادامه دارد.

وی ادامه داد: حرفه پزشکی با جان انسان ها وحیات آن ها سرو کار دارد و خوشبختانه این حرفه در کشورما به خصوص در سال های اخیر پیشرفت قابل توجه ای داشته است. جمهوری اسلامی ایران جز سه کشوری محسوب می شود که در دانش پزشکی پیشتاز هستند و حتی اروپایی ها بعد از دوران رنسانس که شروع به پایه گذاری دانش پزشکی کردند کتاب قانون ابن سینا را مبنا واساس کار خود قرار دادند.

وی ادامه داد: غربی ها بعد از این دوران دراولین گام درجهت علوم پزشکی ازاین کتاب استفاده کردند و بعد از آن دوران مکاتب دیگری درعلوم پزشکی ظاهر شد که نخستین آن علوم پزشکی برمبنای بیماری بوده و دومین طرح آن علوم پزشکی برمبنای سلامت افراد بوده است که استکبارجهانی و اکثر کشور های غربی راه اول را انتخاب کردند که متاسفانه باعث شدند تا دانش پزشکی به سمت منفعت طلبی پیش برود.

سردار سلامی افزود: مدت ها گذشت تا دو مکتب دیگر در علوم پزشکی مطرح شد که اولین آن اخلاق پزشکی براساس فضیلت تعریف می شد و دومین طرح اخلاق پزشکی را براساس اصول و قواعد تعریف می کرد.

** دانشگاه بقیه الله پرچمدارمکتب پزشکی بر اساس فظلیت و اخلاق است

وی با اشاره به اینکه دانشگاه بقیه الله (عج) درسال های اخیر به موفقیت های بسیاری دست پیدا کرده است اظهارکرد: در حقیقت دانشگاه بقیه الله (عج) پرچمدارمکتب پزشکی براساس فضیلت و اخلاق است.

جانشین فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی امین بودن پزشکان را یکی از ویژگیهای مهم آن ها دانست و گفت: در واقع پزشک با نجات جان دیگران شخصیت خود را ثابت می کند و تمام خصوصیات پزشکان در مکتب علوم پزشکی برپایه و اساس فضیلت و اخلاق تعریف می شود.

وی توضیح داد: در حقیقت این تلاش ها موجب اعتبار و تقویت و منزلت جمهوری اسلامی ایران در سطح جامعه جهانی است. برای اینکه در جامعه ما امنیت و شرایط برای پیشرفت محیا باشد نیازمند کشوری قدرتمند هستیم و در همه میدان ها باید با برنامه ریزی جامع و کاملی در عرصه های جهانی وارد شویم.

سردارسلامی دربخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه قدرت های بزرگ سناریوهای خطرناکی را از ۱۰ سال قبل تا به امروز برای نابودی اسلام و کشور ما انجام داده اند گفت: درحقیقت مقامات آمریکایی برنامه ای را طراحی کرده بودند تا در قرن جدید قاره ها را به یکدیگر نزدیک کنند و در حقیقت تمام جهان را به یک دهکده جهانی واحد تبدیل کنند.

به گفته وی،‌ نخستین خصوصیت این دهکده جهانی این است که آن ها می خواهند تمام مردم جهان عقاید یکسان و مشترکی داشته باشند که این نکته همان بی هویت سازی اعتقادی دیگر جوامع است.

وی ادامه داد: نکته دیگر این طرح این است که آن ها معتقد هستند تمام مردم جهان باید از کالاهای یکسانی استفاده کنند یعنی آن ها می خواهند سبک زندگی مردم جهان را تغییر دهند و با استفاده از کالاهای یکسان شرایط اقتصادی خودشان را درست کنند. آخر این طرح نیز این است که تمام مردم جهان باید اطلاعات یکسانی داشته باشند و هرکشوری که با شرایط آن ها سازگاری نداشته باشد مورد هجوم و حمله استکبار جهانی قرار می گیرد.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه آمریکایی ها ظرف ۳۸ سال گذشته به ۱۴ کشوراسلامی حمله کردند تصریح کرد: درحقیقت استکبار جهانی مهم ترین هدف خود را نابودی کشورهای مسلمان قرار داده و به همین منظور آمریکا به تنهایی چهار جنگ را علیه مسلمانان اداره کرده است وآن ها در حال حاضر به دنبال این هستند تا تمام هویت های کشورهای مختلف را در هویت خود ادغام کنند.

سردارسلامی افزود: آمریکایی ها دراین راه با هرکشوری که قدرت داشته باشد کاری ندارند ولی اگر کشوری ضعیف باشد و با سیاست های آن ها کنار نیاید یا باید تسلیم آن ها شود یا خود آمریکایی ها با حمله به آن کشور آن را نابود می کنند.

او افزود: ازطرفی آن ها معتقد هستند که حتی دامنه های پیشرفت در تراز علمی کشورهای ضعیف را نیز آن ها باید تعریف کنند که در این راه در سال های گذشته شاهد ترور دانشمندان کشورمان بوده ایم و از طرفی استکبار جهانی با محاسبه اقتصادی جمهوری اسلامی ایران قصد دارند تا ما به دانش های نوین دست پیدا نکنیم و با این وجود وقتی آن ها شاهد پیشرفت کشورما در همه ابعاد هستند عصبی می شوند و به طور مثال ما در حال حاضر از سیستم طراحی تا ساخت و پرتاب تا کنترل ماهواره و قراردادن آن در مدار برخوردار هستیم.

سردارسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران بدون تکیه بر قدرت های خارجی به دانش های متعددی دست پیدا کرد و حتی ما به دانش هسته ای و غنی سازی پی بردیم این در حالی است که کشور ما در فضای تحریم و تهاجمات متنوع قرار داشت.

جانشین فرمانده سپاه با بیان اینکه درحال حاضر جهان اسلام و جمهوری اسلامی ایران قادر به طراحی مدل برای جهان است ادامه داد: بزرگترین نگرانی غرب این بود که ما نتوانیم اندیشه درون ذهن را به واقعیت تبدیل کنیم که خوشبختانه کشور ما در تمام ابعاد اندیشه های درون ذهن را عملی کرده است.

 برای مثال در حال حاضر آمریکایی ها در بازسازی برخی از زیرساخت هایشان دچار مشکل هستند ولی کشور ما هیچ مشکلی در این زمینه به خصوص تولید و بازسازی تجهیزات دفاعی ندارد و هم اکنون قدرت دفاعی ما به سطحی رسیده است که همه ابزارهای استراتژیک و بازدارنده را خودمان تولید می کنیم. یکی از این مثال ها این است که پهپادهای ساخت تولید ما قادر به پرواز در برد ۳ هزار کیلومتر خارج از مرزها هستند.

سردارسلامی اظهارداشت: استکبار جهانی به دنبال این بود که هویت ژئوپلیتیک جهان اسلام به ویژه جمهوری اسلامی ایران را تغییر دهد و ما توانستیم در این راه تمرکز آن ها را از روی کشورمان برداریم و آمریکایی ها را در دیگر کشورها مشغول کنیم.

وی با بیان اینکه امروز منطق ما برای جهان پذیرفته شده است گفت: در طول تاریخ هیچ کشوری نبوده که ۳۷ سال تحت تهاجمات متنوع قرار داشته باشد و بتواند ادامه حیات دهد ولی کشور ما با هدایت رهبرمعظم انقلاب و مقاومت ملت عزیزمان نه تنها ادامه حیات داده بلکه توانسته در بخش های مختلف پیشرفت نیز کند.

جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه پیشرفت اسلام روز به روز در قلب اروپا بیشتر می شود اظهارداشت: برای مثال در بریتانیا سالانه ۵۰ هزار نفر مسلمان می شوند و حتی متعددترین نام های موجود در آن کشور احمد، محمد و فاطمه است.

سردارسلامی با بیان اینکه ائتلاف آمریکایی علیه داعش یک ائتلاف ساختگی است گفت: آمریکایی ها با تشکیل گروه های تکفیری و تروریستی از قبیل داعش و جبهه النصره قصد از بین بردن جذابیت های اسلام را دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: