تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۲۰:۵۵ کد مطلب 101188

تراکتورسازی چگونه از عرش به فرش رسید +جدول عملکرد آسیایی

این روزها باید به احترام نمایش غرور انگیز تراکتورسازان در لیگ قهرمانان آسیا کلاه از سر برداشت. شکست دادن ۲ بر صفر الهلال عربستان با تمام ادعایی که داشت لذت بخش بود و گوارا. گروه ورزشی مشرق – تراکتورسازی با امیر قلعه‌نویی در لیگ قهرمانان آسیا خارق‌العاده نتیجه گرفت؛ تیمی که در سه فصل گذشته […]

این روزها باید به احترام نمایش غرور انگیز تراکتورسازان در لیگ قهرمانان آسیا کلاه از سر برداشت. شکست دادن ۲ بر صفر الهلال عربستان با تمام ادعایی که داشت لذت بخش بود و گوارا.

صعود آسیایی با ژنرال آبیگروه ورزشی مشرق – تراکتورسازی با امیر قلعه‌نویی در لیگ قهرمانان آسیا خارق‌العاده نتیجه گرفت؛ تیمی که در سه فصل گذشته هرگز رنگ خوش آسیایی را ندیده بود این‌بار یک هفته مانده به پایان رقابت‌ها مجوز صعودش به مرحله دوم مسابقات را گرفت. اینکه برای نخستین بار تراکتورسازان بدون توجه به بازی آخرشان مجوز صعودشان به مرحله بعد رقابتها را گرفته اند نشان می دهد که تیم امیر قلعه نویی راهش را درست انتخاب کرده است.

اینکه امروز ارتش ژنرال در دیدار آخر خود برای بار دوم به مصاف الهلال عربستان می رود یک نکته است و اینکه تیم اول شهر تبریز برای نخستین بار آرامش در رقابتهای آسیایی را تجربه می کند نکته ای دیگر.

هت‌تریک ناکامی با تونی

تراکتورسازی تیمی که حالا در لیگ‌برتر ایران هم«دوباره» مدعی است، سه مرتبه تحت هدایت تونی اولیویرای پرتغالی در سال‌های۲۰۱۳ تا ۲۰۱۵ آسیایی شد اما با ثبت نتایجی ناامیدکننده با آخر شدن در جدول گروه مسابقات به کار خود خاتمه داد.

تبریزی‌ها سال۲۰۱۳ در تقابل با الشباب عربستان، الجیش قطر و الجزیره امارات تنها به کسب سه امتیاز قناعت کردند تا شاهد صعود الشباب ۱۳ امتیازی و الجیش ۱۱ امتیازی به مرحله بعد باشند.

در سال۲۰۱۴ باز هم اوضاع تراکتور آسیایی تعریفی نداشت. تیم تحت نظر تونی در گروهC رقابت‌ها فقط پنج امتیاز گرفت تا العین امارات(۱۱)، الاتحاد عربستان(۱۰) و لخویای قطر(۷) را بالای سر خود ببیند.

این تیم در شرایطی مشابه با امروز از پنج بازی نخست پنج امتیاز گرفته بود و البته که در دیدار آخر خود بر تعداد شکست‌هایش اضافه کرد.

در سال۲۰۱۵ نوبت به الاهلی عربستان(۱۲)، الاهلی امارات(۸) و نسف‌قارشی ازبکستان(۸) رسید که بهتر از تراکتور تونی نتیجه بگیرند؛ تراکتوری‌ که در روز پایانی مسابقات گروهی ۳ بر ۲ به الاهلی باخت و ۴ امتیازی حذف شد.

تونی ۱۸بازی ۳پیروزی، قلعه‌نویی ۵بازی ۴پیروزی

اما تراکتور مدل۲۰۱۶ با امیر قلعه‌نویی عالی نتیجه گرفته است؛ تیمی که تاکنون در هرکدام از ادوار لیگ قهرمانان به زحمت یک«برد» به دست آورد حالا طی پنج هفته با چهار پیروزی عملکردی بهتر از مجموع تمام ادوار لیگ قهرمانان داشته است.

تراکتورسازی طی سه فصل و ۱۸بازی با تونی اولیویرا سه مرتبه رنگ پیروزی را دید و حالا در فصل جاری ۸۰درصد امتیازات موجود را به دست آورده است. کسب میانگین ۲٫۴ امتیاز در هر بازی یعنی به وجود آمدن ارتشی که شانس صعود به مراحل بالاتر لیگ قهرمانان را هم دارد.

جدول عملکرد آسیایی تراکتورسازی در ادوار لیگ‌ قهرمانان

سال

تعداد بازی

برد

مساوی

باخت

گل زده

گل خورده

تفاضل

امتیاز

میانگین کسب امتیاز

جایگاه در جدول گروهی

۲۰۱۶

۵

۴

۱

۹

۱

۸+

۱۲

۲٫۴

اول

۲۰۱۵

۶

۱

۱

۴

۷

۱۱

۴-

۴

۰٫۶۶

چهارم

۲۰۱۴

۶

۱

۲

۳

۴

۸

۴-

۵

۰٫۸۳

چهارم

۲۰۱۳

۶

۱

۱

۴

۸

۱۲

۴-

۴

۰٫۶۶

چهارم

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: