تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۳ - ۲۳:۴۵ کد مطلب 101276

آمادگی‌مجلس برای ممانعت از دولتی‌شدن شهرداری‌ها

رئیس مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای بررسی لایحه ای درخصوص جلوگیری از دولتی شدن شهرداری ها و حذف شورایاری ها که در برنامه ششم توسعه مورد اشاره قرار گرفته، خبر داد. به گزارش مشرق، علی لاریجانی در همایش شورایاران و مدیران محلات تهران درخصوص درخواست شهردار تهران مبنی بر جلوگیری از دولتی شدن […]

رئیس مجلس شورای اسلامی از آمادگی مجلس برای بررسی لایحه ای درخصوص جلوگیری از دولتی شدن شهرداری ها و حذف شورایاری ها که در برنامه ششم توسعه مورد اشاره قرار گرفته، خبر داد.

به گزارش مشرق، علی لاریجانی در همایش شورایاران و مدیران محلات تهران درخصوص درخواست شهردار تهران مبنی بر جلوگیری از دولتی شدن شهرداری ها و حذف شورایاری ها در برنامه ششم توسعه گفت: بدون شک مجلس این آمادگی را دارد تا در زمان بررسی برنامه ششم توسعه اقدامات حمایتی را مدنظر قرار دهد؛ لذا اگر اعضای شورای شهر تمایل دارند می توانند در نشست های مختلف خود، لایحه ای را تهیه و به مجلس ارائه دهند یا موادی را که لازم است به برنامه ششم توسعه اضافه شود، به مجلس ارائه کنند و بدون شک مجلس نیز از آن حمایت خواهد کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه باید تلاش کرد تا جای ممکن کارها به مردم واگذار شود،تصریح کرد: البته باید پذیرفت که اشتباهاتی در این زمینه صورت گرفت و به درستی این مهم اجرایی نشد. به عنوان مثال در حوزه علوم اقتصادی راه های نرفته زیادی وجود دارد تا این امور از حوزه دولتی بودن خارج شود اما اکنون، آرام آرام این بلوغ فکری حاصل شده و لذا باید برخی از کارها به مردم واگذار شود.

لاریجانی با تأکید بر اینکه اقتصاد کشور زمانی سالم و سلامت است که در دست مردم باشد، گفت: هدف اصلی در سیاست های اصل ۴۴ که رهبر معظم انقلاب اسلامی آن را ابلاغ کردند آن بود که امور به مردم واگذار شود البته کمی بد اجرا شد اما اصل فکر بر همین مبنا شکل گرفت.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: