تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۰:۱۴ کد مطلب 101278

استفاده دوباره داعش از تسلیحات شیمیایی

گروه تروریستی داعش عصر امروز دوشنبه خاکریزهای دفاعی روستای تازه آزاد شده البشیر در ۲۵ کیلومتری جنوب کرکوک را با موشک های کاتیوشا ، حامل گازهای خردل و کلر مورد حمله قرار داد. به گزارش مشرق، یکی از فرماندهان میدانی گفته که داعش در این حمله شیمیایی جدید خود از ۶ موشک کاتیوشا استفاده کرده […]

گروه تروریستی داعش عصر امروز دوشنبه خاکریزهای دفاعی روستای تازه آزاد شده البشیر در ۲۵ کیلومتری جنوب کرکوک را با موشک های کاتیوشا ، حامل گازهای خردل و کلر مورد حمله قرار داد.

به گزارش مشرق، یکی از فرماندهان میدانی گفته که داعش در این حمله شیمیایی جدید خود از ۶ موشک کاتیوشا استفاده کرده است.

جودت العیساوی مشاور فرماندهی محور شمال الحشدالشعبی به السومریه گفت: در این حمله دو تن از نیروهای مدافع مصدوم شده اند که به نزدیکترین بیمارستان منطقه انتقال یافتند.

حمله از روستای تل الجول از توابع بشیر در ناحیه تازه در ۲۵ کیلومتری جنوب کرکوک صورت گرفته است.

داعش پیش از این بارها مناطق و روستاهای مسکونی و نیز نیروهای الحشدالشعبی و کرد را در این منطقه هدف گلوله باران شیمیایی قرار داده است که در سنگین ترین حمله شیمیایی ناحیه تازه را هدف قرار داده بود که طی آن نزدیک به ۴۰۰ تن مصدوم شدند و در نهایت یک کودک جان باخت.

گروه تروریستی داعش در روز دوشنبه همچنین به مواضع پیشمرگان کرد در روستای البشیر که روز شنبه این هفته آزاد شده است، حمله کرد که در درگیری های متعاقب آن ۸ تن از نیروهای این گروه تروریستی کشته و ۱۱تن دیگر زخمی شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: