تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۰:۲۵ کد مطلب 101284

چرا دانشجوی زن سعودی مرتد و پناهنده شد؟

به دنبال افشای حکایت ارتداد دانشجوی زن سعودی رشته پزشکی و همسر و دو فرزندش در انگلیس و قطع هزینه تحصیل او از سوی عربستان، هشتگ “دانشجوی زن بورسیه سعودی مرتد شده” در تویتیر در صدر اخبار جای گرفت. به گزارش مشرق، هیفا الشمرانی دانشجوی بورسیه سعودی در مصاحبه با روزنامه “ایونینگ تایمز” که در […]

به دنبال افشای حکایت ارتداد دانشجوی زن سعودی رشته پزشکی و همسر و دو فرزندش در انگلیس و قطع هزینه تحصیل او از سوی عربستان، هشتگ “دانشجوی زن بورسیه سعودی مرتد شده” در تویتیر در صدر اخبار جای گرفت.

به گزارش مشرق، هیفا الشمرانی دانشجوی بورسیه سعودی در مصاحبه با روزنامه “ایونینگ تایمز” که در اسکاتلند منتشرمی شود، از قطع هزینه تحصیلش به علت خودداری از مشارکت در خرید یک کلیسا برای تبدیل به مسجدی برای دانشجویان مسلمان، خبر داد.

سایت عربی ۲۱ نوشت: الشمرانی دانشجوی پزشکی دانشگاه گلاسکو سال گذشته پس از گرفتن بورس تحصیلی، به همراه همسرش، صفحه ای در شبکه های اجتماعی گشودند تا کمک های مالی برای ادامه تحصیل وی در این دانشگاه جمع آوری کنند.

وی افزود: پس از مدتی چند دانشجو به منزل آنها آمده و از آنها خواستند که در خرید یک کلیسا و تبدیل آن به مسجد شریک شوند اما همسرش با این امر مخالفت کرده و گفته وظیفه او تنها کمک به دانشجویان برای ادامه تحصیل است.

وی گفت: سفارت عربستان با مطلع شدن از این موضوع، نماینده خود را به منزل آنها فرستاده و آنها را تهدید کرده است که در صورت همکاری نکردن در این خصوص، هنگام بازگشت به عربستان محاکمه خواهند شد.

این دانشجوی سعودی گفت: با بروز این وضع و تهدیدات سفارت، به همراه همسرش درصدد گرفتن پناهندگی سیاسی در انگلیس برآمده اند و درخواست پناهندگی آنها همچنان در وزارت کشور انگلیس است و تصمیمی درباره آن اتخاذ نشده است.
صفحه هیفا و همسرش در شبکه اجتماعی تویتر بیانگر آن است که هیفا به شدت به مقام های سعودی حمله و در یادداشت های متعدد، نظام سعودی را به ارتکاب جنایت و کشتار در یمن و جنگ ظالمانه علیه این کشور متهم کرده است.

از سوی دیگر مقام های سعودی حساب های بانکی این خانواده را مسدود کرده اند و آنها نیز درصدد گرفتن پناهندگی سیاسی در انگلیس برآمده اند اما وزارت کشور انگلیس هنوز به این درخواست پاسخ نداده است.

این خانواده طی ۲۹ روز توانسته است ۱۹۹۰ جنیه استرلینگ از ۵۲ نفر به عنوان کمک جمع آوری کند این درحالی است که هدف آنها در این مدت، جمع آوری ۸۵۰ جنیه بود.

خاطرنشان می شود که هیفا خود را مسلمان سابق توصیف کرده است و با انتشار این خبر هزاران فعال اینترنتی، به هیفا حمله و از وی به خاطر این رفتار انتقاد کرده اند، عده ای دیگر نیز وی را به بازگشت به اسلام و اندیشیدن به آینده فرزندانش فرا خوانده اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: