تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۲:۲۲ کد مطلب 101330

اعزام ۶۰نظامی نروژی برای‌آموزش عناصرمسلح سوری

نخست وزیر نروژ از اعزام ۶۰ نظامی از جمله نیروهای ویژه برای آموزش و کمک به عناصر مسلح سوریه خبر داد. به گزارش مشرق، نروژ قصد  دارد ۶۰ نیروی نظامی از جمله نیروهای ویژه‌اش را برای امر آموزش، مشاوره و حمایت‌های عملیاتی از عناصر مسلح سوریه که مدعی مبارزه با داعش هستند را به اردن […]

نخست وزیر نروژ از اعزام ۶۰ نظامی از جمله نیروهای ویژه برای آموزش و کمک به عناصر مسلح سوریه خبر داد.

به گزارش مشرق، نروژ قصد  دارد ۶۰ نیروی نظامی از جمله نیروهای ویژه‌اش را برای امر آموزش، مشاوره و حمایت‌های عملیاتی از عناصر مسلح سوریه که مدعی مبارزه با داعش هستند را به اردن اعزام کند.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» «ارنا سولبرگ» نخست وزیر نروژ امروز (دوشنبه) با اعلام این خبر افزود، این نیروها در اردن مستقر می‌شوند و اگر قرار شود عملیاتی در داخل سوریه انجام دهن، نیاز است این موضوع در پارلمان مشورت شود.

بر اساس این گزارش، نروژ پیشتر ۱۲۰نظامی را به عراق برای کمک در آموزش نیروهای عراقی و کرد سرگرم نبرد با داعش در شمال عراق به این کشور گسیل داشته بود. نیروهایی که هنوز نیز در عراق به سر می‌برند.

رویترز در خاتمه با اشاره  به حملات نیروهای موسوم به ائتلاف آمریکا در نبرد علیه داعش در سوریه و عراق از سال ۲۰۱۴ به این سو نوشت: اثر این حملات در سوریه به خاطر فقدان متحدان زمینی و اوج گیری نبردهای داخلی فرقه‌ای ، محدود بوده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: