تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۲:۳۰ کد مطلب 101334

۳ پیام سفر مسئول الجزایری به دمشق

عبدالقادر مساهل، وزیر امور کشورهای آفریقایی و اتحادیه عرب در دولت الجزایر در پاسخ به انتقادات احزاب مخالف گفت: سفرم به دمشق یک اشتباه دیپلماتیک نبود بلکه حامل ۳ پیام برای دمشق بودم. به گزارش مشرق به نقل از روزنامه رای الیوم، احزاب مخالف دولت در الجزایر به شدت نسبت به سفر عبدالقادر المساهل به […]

عبدالقادر مساهل، وزیر امور کشورهای آفریقایی و اتحادیه عرب در دولت الجزایر در پاسخ به انتقادات احزاب مخالف گفت: سفرم به دمشق یک اشتباه دیپلماتیک نبود بلکه حامل ۳ پیام برای دمشق بودم.

به گزارش مشرق به نقل از روزنامه رای الیوم، احزاب مخالف دولت در الجزایر به شدت نسبت به سفر عبدالقادر المساهل به دمشق انتقاد کردند. المساهل در روزهای ۲۵و۲۶ آوریل ۲۰۱۶ در رأس کمیته پیگیری الجزایر – سوریه به دمشق سفر کرد تا راه های همکاری اقتصادی بین دو کشور را بررسی کنند. در این نشست ها ریاست هیئت سوری با همام الجزایری، وزیر اقتصاد سوریه بود.

المساهل در کنفرانس خبری در الجزایر گفت: من حامل ۳ پیام بودم. نخست اینکه این سفر مصادف با ۶۰ امین سال استقلال سوریه بود. سوریه ای که حمایت های فراوانی از انقلاب الجزایر طی سال های ۱۹۵۴ تا ۱۹۶۲ کرد و جمع کثیری از الجزایری ها را میزبانی کرد.

دوم؛ اعلام حمایت از ملت سوریه درمبارزه با تروریسم بود. مسئله ای که الجزایر هم از آن رنج برده است. وی گفت ما تروریسم را در دمشق و هر جای دیگر جهان محکوم می کنیم.

پیام سوم آنکه به برادران سوریه ای مان بگوییم هیچ جایگزینی برای آشتی ملی راه حل سیاسی و وحدت سوریه وجود ندارد زیرا این خون ملت سوریه است که دارد به زمین می ریزد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: