تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۳:۰۱ کد مطلب 101340

شهر کلیس ترکیه دوباره هدف موشک قرار گرفت

به گزارش مشرق، رسانه های ترکیه با کد فوری خبر دادند مرکز شهر کلیس مورد اصابت دو فروند موشک کاتیوشا قرار گرفت که دست کم یک نفر کشته و یک نفر زخمی شدند. با احتساب تلفات امروز، شمار تلفات جانی شهر مرزی کیلیس ترکیه از ژانویه سال جاری میلادی تاکنون براثر اصابت چندین فروند موشک […]

به گزارش مشرق، رسانه های ترکیه با کد فوری خبر دادند مرکز شهر کلیس مورد اصابت دو فروند موشک کاتیوشا قرار گرفت که دست کم یک نفر کشته و یک نفر زخمی شدند.

با احتساب تلفات امروز، شمار تلفات جانی شهر مرزی کیلیس ترکیه از ژانویه سال جاری میلادی تاکنون براثر اصابت چندین فروند موشک کاتیوشا و خمپاره از داخل خاک سوریه به ۲۰ نفر و شمار زخمی ها به ۶۳ نفر رسید.

ترکیه با ادعای حمله ازاین مناطق ، برای مقابله با آن دست به اقدامات مختلفی می زند و به این بهانه توپخانه ارتش ترکیه مناطقی را که گفته می شود از آن به سوی ترکیه تیراندازی می شود بمباران می کند.

ترکیه همچنین از آمریکا و ائتلاف بین المللی ضد داعش خواسته است تا این مناطق را بمباران کند.

در این راستا پهپادهای مسلح آمریکایی مستقر در پایگاه اینجرلیک ترکیه بامداد روز دوشنبه مناطق تحت کنترل گروه تکفیری – تروریستی داعش در خاک سوریه و نزدیکی مرز ترکیه را بمباران کردند.

منابع نظامی ترکیه اعلام کرده اند دو فروند از این پهپادها که در قالب نیروی ائتلاف بین المللی ضد داعش در پایگاه اینجرلیک ترکیه در آدانا در جنوب ترکیه مستقر هستند، نقطه مقابل شهر مرزی کلیس ترکیه را بمباران کردند.

همین منابع گفته اند در این بمباران دست کم ۲۵ تن از اعضای داعش کشته و شش دستگاه خودروی نظامی متعلق به داعش نیز تخریب شده است.

پهپادهای مسلح آمریکایی روز گذشته نیز در پی پرتاب موشک های کاتیوشا از سوی داعش به شهر مرزی کلیس ترکیه، به درخواست آنکارا مواضع داعش در سوریه را بمباران کرده بودند.

به گزارش دوغان، مجموع تلفات داعش در عملیات روز گذشته و امروز پهپادهای آمریکایی به ۳۴ نفر رسیده است.

ارتش ترکیه می گوید براثر آتش توپخانه نیروی زمینی این کشور نیز در این دو روز در مجموع ۲۸ داعشی کشته شده اند.

ترکیه که به توصیه های ناتو به دنبال سرنگون کردن جنگنده روسیه در مرز سوریه نمی تواند جنگنده های خود را بر فراز خاک سوریه به پرواز در بیاورد، به وسیله توپخانه خود مستقر در مرز سوریه، با حملات داعش مقابله به مثل می کند.

مولود چاوش اوغلو وزیر خارجه اخیرا اعلام کرد که ترکیه از آمریکا سامانه موشکی جدیدی خواسته است که در اواسط ماه جاری در مرز سوریه مستقر خواهد شد. برد این موشک ها ۹۰ کیلومتر است. این درحالی است که توپخانه ترکیه حداکثر برد ۴۰ کیلومتری را می تواند هدف گیرند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: