تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۲:۵۷ کد مطلب 101344

آتش به خیمه حریف تراکتورسازی افتاد

الهلال پرافتخارترین تیم عربستانی با وجود اینکه روی پله دوم لیگ برتر کشورش ایستاده اما روزهایی پر از حاشیه را سپری می‌کند. گروه ورزشی مشرق – آبی‌پوشان شهر ریاض بعد از اینکه در دیدار حیثیتی مغلوب تراکتورسازی ایران شدند در دو مسابقه متوالی برابر الاهلی شکست خوردند تا ثبت ۳ باخت پی در پی آنها […]

الهلال پرافتخارترین تیم عربستانی با وجود اینکه روی پله دوم لیگ برتر کشورش ایستاده اما روزهایی پر از حاشیه را سپری می‌کند.

آتش به خیمه حریف تراکتورسازی افتاد
گروه ورزشی مشرق – آبی‌پوشان شهر ریاض بعد از اینکه در دیدار حیثیتی مغلوب تراکتورسازی ایران شدند در دو مسابقه متوالی برابر الاهلی شکست خوردند تا ثبت ۳ باخت پی در پی آنها را غرق در حاشیه کند.

به این ترتیب تیمی که تا سه هفته قبل مدعی کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر و جام‌حذفی عربستان بود هم رویاهای داخلی‌اش بر باد رفت و هم در آسیا اعتبارش را از دست داد.

آبی‌ها شکار دکل سوری شدند
الهلال هفته قبل در ایستگاه ۲۴ لیگ برتر عربستان به مصاف الاهلی صدرنشین رفت. در این دیدار کارلوس ادواردو برزیلی گل اول بازی را به حساب الهلال (دقیقه ۱۰) واریز کرد تا جورجیس دونیس یونانی را خوشحال کند. در این لحظه سعود خریری هافبک خلاق آبی‌پوشان ریاضی بود که مهاجم برزیلی تیم را روانه دروازه الاهلی صدرنشین کرد.

با این حال عمرالسوماح مهاجم بلندبالای سوریه‌ای که سابقه زدن ۴ گل در دو بازی را به نفت و تراکتورسازی دارد؛ در دقایق ۴۶ و ۵۰ الهلال را نابود کرد. در نهایت هم این حسین المقاحی بود که با گل دقیقه ۹۴ خود آب سرد را بر پیکر الهلال تب کرده ریخت.

این در شرایطی بود که پاسور تنها گل الهلال – سعود خریری- در دقیقه ۸۰ با گرفتن کارت زرد دوم از زمین بازی اخراج شده بود.

هت‌تریک باختن
اما این پایان کار نبود. الهلال و سرمربی‌اش دونیس یونانی خیلی زود، دوباره طمع الاهلی شدند. این بار نوبت به تقابل دو تیم در نیمه نهایی جام‌حذفی فوتبال عربستان رسید. به نظر می‌رسید کریستین گروس سرمربی سوییسی الاهلی به خوبی شرایط نابسامان الهلال را آنالیز کرده بود.

در این دیدار آبی‌پوشان شهر ریاض با سیستم ۲-۴-۴ به میدان آمدند در حالی که کادر فنی در حال اخراج‌شان دو برزیلی تیم یعنی آیلتون آلمیدا و کارلوس ادواردو را در کنار هم قرار داده بود. با این حال حساب و کتاب‌های الهلال جور در نیامد. یعنی دوباره گل اول بازی را آبی‌پوشان در دقیقه ۷ با عبدا… زواری به ثمر رساندند. اما مهند عسیری در دقیقه ۵۹ این گل را جواب داد. الهلال حتی در دقیقه ۷۳ با پنالتی یوسف‌السالم برای دومین بار پیش افتاد. با این حال مهند عسیری دوباره برای الاهلی (۷۸) گلزنی کرد. در نهایت هم نوبت به مارکوئینهو برزیلی رسید که با ضربه دقیقه ۱۱۴ خود الاهلی را به فینال برساند و آتش حاشیه را برای الهلال صدچندان کند.

دوم شوند، یادشان می‌رود!
الهلال برخلاف تراکتورسازی در دو بازی پایانی این فصل لیگ برتر عربستان کار چندان دشواری ندارد. آبی‌های ریاض بعد از دیدار فردا برابر تراکتورسازی؛ باید در دو بازی پی در پی پذیرای تیم‌های هاجر ته‌جدولی و الفیصلی رده نهمی باشند.

حریف تراکتورسازی فعلا با ۲ امتیاز اختلاف نسبت به تیم سوم جدول الاتحاد، حاشیه امنیت زیادی در جدول فوتبال کشورش ندارد. با این حال کسب دو پیروزی محتمل برابر حریفان نه‌چندان قدرتمند پیش رو سبب می‌شود تا عنوان دومی الهلال در فصل رو به پایان فوتبال عربستان قطعی شود. هرچند که حذف از لیگ قهرمانان آسیا توسط تراکتورسازی و شکست خوردن در فینال جام‌حذفی برابر الاهلی دردی نخواهد بود که به این زودی‌ها از خاطر متولیان الهلال پرادعا برود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: