تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۸:۰۸ کد مطلب 101397

۱۹ روزنامه‌نگار فلسطینی در زندان‌های صهیونیستی

«باشگاه اسیر فلسطینی» با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مقام های رژیم صهیونیستی ۱۹ روزنگامه نگار فلسطینی را به بهانه تحریک و انتشار مطالبی علیه آنها در پایگاه های اجتماعی در زندان های این رژیم بازداشت کرده اند. به گزارش مشرق، در این بیانیه که به مناسبت «روزجهانی آزادی رسانه» صادر شد، آمده است […]

«باشگاه اسیر فلسطینی» با صدور بیانیه ای اعلام کرد که مقام های رژیم صهیونیستی ۱۹ روزنگامه نگار فلسطینی را به بهانه تحریک و انتشار مطالبی علیه آنها در پایگاه های اجتماعی در زندان های این رژیم بازداشت کرده اند.

به گزارش مشرق، در این بیانیه که به مناسبت «روزجهانی آزادی رسانه» صادر شد، آمده است که اشغالگران صهیونیست از ابتدای ماه اکتوبر سال ۲۰۱۵ ، ۱۹ روزنامه نگار فلسطینی را بازداشت اما پنج تن از آنها را بعداز مدتی آزاد کردند.
براساس این بیانیه، چهار روزنگامه نگار فلسطینی در بازداشت موقت قرار داشتند که بتازگی « عمر نزال» هم به آنها پیوسته است.
اشغالگران صهیونیست همچنین « صلاح عواد» مدیر بخش رسانه باشگاه اسیران فلسطین را بازداشت و به تحمل هفت سال زندان محکوم کرده اند که تاکنون پنج سال آن را سپری کرده است.
« محمود موسی عیسی» قدیمی ترین روزنامه نگار اسیر فلسطینی است و به تحمل سه بار حبس ابد به اضافه ۴۶ سال زندان محکوم شده که این هم بیشترین سال محکومیت در میان روزنامه نگاران اسیر فلسطینی است.
موسی عیسی از قبل از توافقنامه سازش اوسلو بازداشت شده و مقامات رژیم صهیونیستی بدعهدی کرده و در سال ۲۰۱۴ از آزاد کردن او در چارچوب توافق ناشی از مذاکرات سازش اسرائیلی – فلسطینی خودداری کردند.
**۷۰۰ فلسطینی در بازداشت موقت
براساس این گزارش تعداد فلسطینی هائی که در بازداشت موقت در زندان های دشمن صهیونیستی به سر می برند به ۷۰۰ تن رسیده است.
قانون بازداشت موقت میراث دوره قیمومیت بریتانیا در فلسطین به صهیونیست های جنایتکار اجازه می دهد هر شهروند فلسطینی را به دستور مقام نظامی بدون این که مجبور باشد دلیل بازداشت و یا اتهام را اعلام کند، بدون محاکمه و مشخص کردن زمان بازداشت کند.
دادگاه نظامی رژیم صهیونیستی در زندان عوفر دیروز(دوشنبه) و در آستانه روز جهانی آزادی رسانه حکم بازداشت موقت «عمر نزال» روزنامه نگار فلسطینی را بدون محاکمه و محکومیت برای چهار ماه صادر کرد.
نزال که عضو دبیرخانه سندیکای روزنامه نگاران فلسطینی است، در ۲۳ ماه آوریل گذشته و در مقابل ایست و بازرسی ارتش صهیونیستی بین کرانه باختری و اردن بازداشت شد در حالی که قرار بود از طریق فرودگاه اردن عازم کشور بوسنی شود و در نشست اتحادیه اروپا برای روزنامه نگاران شرکت کند.
پایگاه الکترونیکی موسسه « الضمیر» فعال در زمینه حقوق بشر بازداشت موقت نزال عمر رئیس تجمع روزنامه نگاران دموکراتیک برای مدت چهار ماه را تایید کرده است.
ارتش صهیونیستی بر اساس درخواست « شین بت» دستگاه امنیت داخلی رژیم صهیونیستی، نزال عمر(۵۴ ساله) را به اتهام فعالیت در شبکه تلویزیونی « فلسطین الیوم» در رام الله بازداشت کرده است.
ارتش رژیم صهیونیستی به تازگی سه شبکه محلی فلسطینی را در رام الله ، الخلیل و جنین به بهانه تحریک مردم فلسطین علیه این رژیم تعطیل کرده است.
« حنان عشراوی» عضو کمیته اجرای سازمان آزادیبخش فلسطین از انجمن های بین المللی و سندیکاهای روزنامه نگاران خواسته است تا با مداخله فوری ، مانع گسترش اقدامات اشغالگران صهیونیست علیه رسانه ها و روزنامه نگاران فلسطینی شوند.
« اتحادیه جهانی روزنامه نگاران» در ماه مارس گذشته حمله های مستمر رژیم صهیونیستی علیه رسانه ها و روزنامه نگاران فلسطینی را محکوم کرده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: