تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۹:۰۰ کد مطلب 101408

کاخ سفید: ایجاد مناطق امن در سوریه را معقول نمی‌دانیم

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید گفت، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که ایجاد مناطق امن در سوریه، جایگزین عملی و معقول برای آنچه هم اکنون در این کشور می گذرد، نیست. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارنست روز دوشنبه در نشست خبری گفت، دولت اوباما از ایده ایجاد مناطق […]

«جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید گفت، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا معتقد است که ایجاد مناطق امن در سوریه، جایگزین عملی و معقول برای آنچه هم اکنون در این کشور می گذرد، نیست.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، ارنست روز دوشنبه در نشست خبری گفت، دولت اوباما از ایده ایجاد مناطق امن در سوریه در بحبوحه جنگ در این کشور حمایت نمی کند. اوباما معتقد است که ایجاد این مناطق، اقدامی عملی و معقول نیست.

در پی توافق مسکو و واشنگتن، از اواخر فوریه سال جاری در برخی مناطق سوریه آتش بس برقرار شد.

«استفان دی میستورا» نماینده ویژه سازمان ملل در امور سوریه هفته پیش، آتش بس در سوریه را بسیار شکننده خواند و از آمریکا و روسیه خواست تا روند صلح را نجات دهند.

«سرگئی لاوروف» و «جان کری» وزیران امورخارجه روسیه و آمریکا روز دوشنبه درباره حل و فصل سیاسی مساله سوریه گفت وگو و با برداشتن گام هایی از سوی دو کشور در این زمینه موافقت کردند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: