تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۰۹:۵۷ کد مطلب 101426

ناتو به‌دنبال استقرار سرباز درخاک اعضای شرقی خود

وزیر دفاع آمریکا گفت، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) با هدف حمایت از متحدانش در برابر رفتار تهاجمی روسیه، درباره ماموریت چرخشی سربازان چهار گردان در خاک اعضای شرقی این ائتلاف بحث و تبادل نظرهایی انجام داد. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری رویترز، استونی، لتونی، لیتوانی، کشورهای حوزه بالتیک، که در سال ۲۰۰۴ […]

وزیر دفاع آمریکا گفت، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی(ناتو) با هدف حمایت از متحدانش در برابر رفتار تهاجمی روسیه، درباره ماموریت چرخشی سربازان چهار گردان در خاک اعضای شرقی این ائتلاف بحث و تبادل نظرهایی انجام داد.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری رویترز، استونی، لتونی، لیتوانی، کشورهای حوزه بالتیک، که در سال ۲۰۰۴ به ناتو پیوستند، در پی ضمیمه شدن شبه جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴، به خاطر ترس از تهدید روسیه خواستار حضور گسترده تر این ائتلاف شدند.

اشتون کارتر که به آلمان سفر کرده است، در گفت‌وگو با خبرنگاران ضمن اذعان به تبادل نظر ناتو درباره مسایلی مانند استقرار سربازان چهار گردان در کشورهای حوزه بالتیک و لهستان، افزود، این مساله یکی از گزینه هایی است که درباره آن بحث شد.
وی از توضیح درباره جزییات گفت وگوهای ناتو خودداری کرد.

به نوشته وال استریت ژورنال، این احتمالا به معنای ۴ هزار سرباز آمریکایی و متحدانش در ناتو است.

مقامات آمریکایی می گویند، هدف اروپا گذر از تلاش به اطمینان دادن به متحدانش درباره اقدامی جامع برای جلوگیری از تحرکات تهاجمی روسیه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: