تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۲:۱۰ کد مطلب 101461

کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر بهمن ماه برگزار می شود

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور از برگزاری کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر در بهمن ماه امسال خبر داد. به گزارش خبرنگار گروه جهاد و مقاومت مشرق در خوزستان، مهندس محمدابراهیم کریمی در همایش روز بسیج کارگری در کلانشهر اهواز برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: […]

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور از برگزاری کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر در بهمن ماه امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه جهاد و مقاومت مشرق در خوزستان، مهندس محمدابراهیم کریمی در همایش روز بسیج کارگری در کلانشهر اهواز برگزار شد، با اشاره به نامگذاری سال ۱۳۹۵ به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل گفت: همانطور که رهبر معظم انقلاب گفتند باید همه حق کار را خوب ادا کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: شهید عبدالحسین برونسی یکی از چهره های مخلص کارگری بود که در سال ۱۳۶۳ به شهادت رسید و پس از احراز شهادت این بزرگوار در ۹ اردیبهشت همان سال برایش در مشهد تشییع نمادینی انجام دادند.

 مسئول سازمان بسیج کارگری کشور ادامه داد پیکر مطهر شهید برونسی بعد ۲۷ سال به وطن بازگشت و تشییع شد که ۹ اردیبهشت روز تشییع نمادین این شهید والامقام به روز بسیج کارگری نامگذاری شد.

وی بیان کرد: هر ساله به منظور گرامی داشت شهید برونسی در سالروز شهادت و تشییع نمادینش مراسماتی در نقاط مختلف برگزار می شود و نامش گرامی داشته خواهد شد.

کریمی در ادامه معرفی شهدای شاخص قشرهای مختلف را یکی از باقیات صالحات سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین عنوان کرد و ادامه داد: از سال ۱۳۸۹ که این موضوع راه اندازی همه اقشار موظف شدند هر ساله یک شهید شاخص معرفی کنند که امسال شهید محمد افضلی به عنوان شهید شاخص بسیج کارگری معرفی شد.

مسئول سازمان بسیج کارگری کشور در ادامه عنوان کرد: به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهدای والامقام کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر بهمن ماه برگزار می شود.

وی در همین رابطه توضیح داد: در آستانه برگزاری کنگره ۱۴ هزار شهید کارگر نیز ۱۴ استان به عنوان استان های صنعتی انتخاب می شوند تا یادواره هایی به فاصله زمانی کم به منظور بزرگداشت شهدای کارگر در آنها برگزار شود.

کریمی خاطرنشان کرد: همچنین به منظور گرامی داشت یاد و خاطره شهدای کارگر کنگره شعری برگزار خواهد شد تا شاعران کشور اشعار خود را برای شهدای این قشر قرائت کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: