تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۴:۱۳ کد مطلب 101510

فیلم‌شناسی شهدای اطلاعات و امنیت

جمهوری اسلامی ایران از جمله کشور‌هایی است که به نعمت و مدد چشمان آسمانی و تیزبین عناصری که آنها را «سرباز گمنام امام زمان» می‌نامیم، امنیتی با ضریب بالا دارد. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «امنیت» عبارت و مفهوم بسیار ارزشمندی است که موجب بروز و ظهور استعدادها می‌شود.هر جامعه‌ای که این مؤلفه […]

جمهوری اسلامی ایران از جمله کشور‌هایی است که به نعمت و مدد چشمان آسمانی و تیزبین عناصری که آنها را «سرباز گمنام امام زمان» می‌نامیم، امنیتی با ضریب بالا دارد.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، «امنیت» عبارت و مفهوم بسیار ارزشمندی است که موجب بروز و ظهور استعدادها می‌شود.هر جامعه‌ای که این مؤلفه تاثیرگذار در آن قویتر باشد می‌تواند برمبنای آن برای عناصر انسانی‌اش برنامه داشته باشد تا در سایه آرامش و آسایش حاصل از امنیت اهداف خود را محقق کند.

تا کنون قصار و کم‌گویی موجب شده تا کمتر از زندگی‌نامه چنین افرادی که فداکاری، شجاعت، اخلاص و شهامت سرلوحه کارهایشان است آگاهی یابیم با این وجود

۴۷ فیلم مستند بلند در راستای گرامی داشت مقام شهدای اطلاعات و امنیت ساخته شده است.

«معمار امنیت» علی‌ معمار حسن‌آبادی،«غیور مردان گمنام دیروز» ابوعلی خجسته منش، «راز قطره» بهروز (صادق) بابایی، «با لهجه جنگل» هادی ظهوری، «شهید دریا» سیدحمید متولیان، «مردی از دیار محلات» امین‌الله صفاری، «شب رویایی»محمدرضا رویایی، «عبور از خط» غلامرضا کیانپور، «و او که از میان ابرها گذشت»علی شهبازی، «رستم دل‌ها»رستم نادی، «نذیر هور» سیدکاظم کاظمی، «ابوالحسن موسوی خورشیدی»، «عبدالرضا»عبدالرضا لشگریان، «صدراله فنی»، «اسماعیل دقایقی»، «عبدالزهراء مجد عبدی»، «استاد»ماشاءالله استاد مرتضی، «مثل پروانه عاشق»محمدحسین نیری، «پرواز در سکوت» درویش شریفی،«این روایت» هرمزد ستاری، «این روایت» سیدحمید عسگری موسوی و «این روایت» احمد باقری تعدادی از این فیلم‌ها را تشکیل داده‌اند.

همچنین «این روایت» سیداحمد میرحیدری، «مجیب الرحمان» مجید لشگری، «عباس» عباس کریمی، «بچه‌های مسجد» ناصر محمدی، «امیر عرب» امیر غفلت‌زاده، «لب‌های خندان، چشم‌های گریان» سیدمحمدعلی (سعید) موسوی افتخاری، «گام استوار» احمد عراقی، «شمع و پروانه» سیدمجتبی حسینی، «دلباخته» محمدناصر ناصری جازار، خیرالله صفری زاده، «گم شده در هور» سیدجعفر تهرانی، «قیام» حمید قلن‌بر، «هجرت» حمید قلن‌بر، «سلوک»حمید قلن‌بر، «رجوع» حمید قلن‌بر، «پرواز ۱۳۳» مقابله با هواپیما ربایی، «شناسایی» تشکیل اطلاعات سپاه و نقش آن در امنیت جمهوری اسلامی ایران، «خود خون بهای اویم» مجید دباغ زاده، «بدر تمام» وحید بدریکتا، «عقیق» محمد آتوت، «هدهد» منوچهر زنگنه، «به کلی غیرسری» سیدمحمد سادات بهشتی طباطبایی، «به کلی غیرسری» شهید مرتضی غلامی نژاد، «به کلی غیرسری» محمدحسن سالاری و «به کلی غیرسری» حسین علیخان بزاز از دیگر مستند‌هایی هستند که در زمینه شهدای اطلاعات و امنیت ساخته شده‌اند.

علاوه بر این، فیلم‌های «مسعود عالی فکر» و داود عجب گل نیز در دست تولید هستند.۲۰ فیلم مستند کوتاه شهدای اطلاعات سپاه، ۱۵ کلیپ و ۲۶ آنونس هم ساخته شده است.

«انجمن پیشکسوتان سپاس» در راستای گرامیداشت شهدای اطلاعات و امیت، دومین جشنواره فرهنگی هنری «چشمان آسمانی انقلاب اسلامی» را با محوریت «بیداری و مقاومت اسلامی» علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را از روز ۶ اردیبهشت‌ماه به دبیرخانه این جشنواره ارسال کنند. اختتامیه این جشنواره نیز روز پنجم مردادماه سال جاری همزمان با سالگرد پیروزی «عملیات مرصاد» برگزار خواهد شد.

پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس www.jashnvareh-sepas.ir و پست الکترونیکی jashnvareh@sepasngo.ir هم آماده پاسخگویی برای علاقه‌مندان است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: