تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۴:۱۰ کد مطلب 101514

آمریکا هراز سرباز به افغانستان اعزام می‌کند

مقام های آمریکایی اعلام کردند که یک هزار سرباز تازه نفس را برای آموزش، کمک و مشاوره نظامی به نظامیان افغانستان ؛ به این کشور اعزام می کند.  به گزارش مشرق، خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که این نظامیان تازه نفس تا یک ماه آینده در استان های شرقی این کشور جابجا […]

مقام های آمریکایی اعلام کردند که یک هزار سرباز تازه نفس را برای آموزش، کمک و مشاوره نظامی به نظامیان افغانستان ؛ به این کشور اعزام می کند.

 به گزارش مشرق، خبرگزاری «جمهور» افغانستان روز سه شنبه اعلام کرد که این نظامیان تازه نفس تا یک ماه آینده در استان های شرقی این کشور جابجا خواهند شد.

در این گزارش می افزاید: این سربازان ضمن آموزش و مشاوره دهی به سربازان افغان ؛ با هدف مبارزه با تروریسم وارد افغانستان می شوند.

مقام های نظامی آمریکا اعزام یک هزار سرباز تازه نفس به افغانستان را بخشی از ماموریت «حمایت قاطع» سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) در این کشور دانسته و افزوده است که درصورت نیاز برای مبارزه با تروریسم ؛ این روند را ادامه خواهند داد.

سال گذشته پس از اینکه حملات طالبان به استان هلمند در جنوب غربی افغانستان شدت یافت و گروه طالبان برخی از شهرستان های این استان را تصرف کردند، آمریکا و انگلیس نیروهای تازه به این استان فرستادند و به حمایت هوایی از نیروهای افغان پرداختند.

برخی از آگاهان سیاسی افغان به این باور بودند که گروه طالبان واگذاری استان هلمند به این گروه را پیش شرط گفت وگوهای صلح با دولت افغانستان تعیین کرده بودند.

‘جاوید کوهستانی’ آگاه مسائل نظامی و سیاسی افغانستان به ایرنا گفته بود که برای واگذاری استان هلمند به گروه طالبان بین مقامات انگلیسی و آمریکایی اختلافات جدی وجود دارد و انگلیس می خواهد استان هلمند به طالبان واگذار شود اما آمریکایی ها مخالف این نظر انگلیس هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: