تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۴:۲۵ کد مطلب 101522

در پسابرجام پول‌ها آزاد نمی‌شود بلکه خورده می‌شود!

اگر غارت ۲ میلیارد دلاری پسابرجامی با واکنش قاطع ایران مواجه نشود، باب غارت باز خواهد شد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روزنامه کیهان، براساس اطلاعات موثق در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار حکم قضایی دادگاه‌های آمریکا در خصوص دریافت غرامت از ایران صادر شده و آخرین این احکام، پرداخت ۱۰ […]

اگر غارت ۲ میلیارد دلاری پسابرجامی با واکنش قاطع ایران مواجه نشود، باب غارت باز خواهد شد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از روزنامه کیهان، براساس اطلاعات موثق در حال حاضر بیش از ۵۰ میلیارد دلار حکم قضایی دادگاه‌های آمریکا در خصوص دریافت غرامت از ایران صادر شده و آخرین این احکام، پرداخت ۱۰ میلیارد دلار بابت دخالت ایران در حادثه یازده سپتامبر است!
 
خطرناک اینکه برخی پول‌های ایران در خارج از آمریکا نیز براساس همین احکام قضایی (غیرقانونی) توقیف شده که از جمله آن ۲ میلیارد دلار در کشور لوکزامبورگ است. اگر ایران سکوت کند (مثل وضعیت فعلی) امکان تسری موضوع هست. بابش باز می‌شود و همه پول‌ها به نوبت توسط آمریکایی‌ها برداشت خواهد شد. پسابرجام پولها آزاد نمی‌شود، بلکه خورده می‌شود!!
 
در ادامه این گزارش با طرح این سؤال که «چکار باید کرد؟» آمده است: ایران می‌تواند براساس قانون «صلاحیت دادگستری جمهوری اسلامی ایران برای رسیدگی به دعاوی مدنی علیه دولت‌های خارجی» مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۷۸ مقابله به مثل کند. تاکنون شکایت دریافت ۶ میلیارد دلار خسارت به خاطر اقدامات تروریستی آمریکا در دادگاه‌های داخلی مطرح شده که البته ظاهراً قوه قضائیه هنوز به حکم نهایی نرسیده است!
 
همچنین اعلام نقض برجام هم اگرچه مانع حقوقی دارد اما بالاخره یک راهکار برای اعمال فشار می‌باشد، ایجاد مطالبه عمومی برای مقابله به مثل و برخورد قاطع و بازدارنده ضروری است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: