تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۵:۰۲ کد مطلب 101561

۷۷هزار کارگر‌خارجی شرکت بن لادن اخراج‌‌شدند

درپی بحران اقتصادی و مالی عربستان در سایه کاهش قیمت نفت و جنگ افروزی‌های این کشور، شرکت پیمانکاری”بن لادن” مجبور شد تا ۷۷ هزار کارگر خارجی خود را اخراج کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، شرکت بن لادن ۷۷ هزار کارگر خارجی خود را اخراج کرد و به احتمال زیاد این شرکت […]

درپی بحران اقتصادی و مالی عربستان در سایه کاهش قیمت نفت و جنگ افروزی‌های این کشور، شرکت پیمانکاری”بن لادن” مجبور شد تا ۷۷ هزار کارگر خارجی خود را اخراج کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، شرکت بن لادن ۷۷ هزار کارگر خارجی خود را اخراج کرد و به احتمال زیاد این شرکت بزودی ۱۲ هزار کارگر سعودی خود را نیز اخراج کند.

درپی بحران شدید اقتصادی و مالی در عربستان در سایه کاهش قیمت نفت و کسری بودجه زیاد این کشور و ناتمام ماندن بسیاری از پروژه های بزرگ این شرکت که با دولت سعودی قرارداد دارد، شهرهای مختلف عربستان تقریبا هر روزه شاهد تظاهرات کارگران اخراجی برای دریافت حقوق عقب مانده خود است.

این کارگران که اکثریت آنها را اتباع کشورهای دیگر تشکیل می دهند، خواهان دریافت حقوق معوقه خود از شرکت پیش از ترک عربستان هستند اما شرکت بن لادن اعلام کرده است که فعلا نمی تواند حقوق آنها را بپردازد و آنها باید در انتظار بمانند.

این وضعیت و ناتوانی کارگران در تامین هزینه های زندگی  و تحصیل فرزندان آنها باعث شده است که آنها دست به اعتراض بزنند. در تازه ترین مورد، کارگران دو روز پیش چند دستگاه اتوبوس شرکت بن لادن را در شهر مکه آتش زدند.

یک منبع مسئول در شرکت پیمانکاری ساختمانی بن لادن گفت: ویزای ویژه خروج نهایی کارگران شرکت از عربستان تا روز یکشنبه هفته جاری به ۷۷ هزار ویزا رسیده است.

وی افزود: شمار کارمندان و کارگران خارجی شرکت بن لادن در عربستان ۲۰۰ هزار نفر برآورد می شود.

این منبع پیش بینی کرد که شرکت از ۱۲ هزار کارمند سعودی از مجموع ۱۷ هزار کارمند سعودی خود اعلام بی نیازی کند. این کارمندان در بخش های اداری، مهندسی و نظارتی مشغول بکار هستند.

روزنامه الوطن روز جمعه فاش کرد که حدود ۵۰ هزار کارگر و کارمند شرکت بن لادن ترک عربستان را پیش از دریافت حقوق معوقه خود رد می کنند.

منابع آگاه در ماه مارس گفته بودند که مشکل شرکت بن لادن به تاخیر دولت سعودی در پرداخت بدهی خود به این شرکت و مجازات های مسئولان سعودی علیه این شرکت از چند ماه پیش بر می گردد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: