تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۵:۲۶ کد مطلب 101574

اظهارات ضد ایرانی آل خلیفه

نماینده رهبر شیعیان بحرین در ایران تاکید کرد که هدف دولت بحرین از اظهارات ضد ایرانی خود جلب رضایت عربستان سعودی و بهره مندی از پشتیبانی مالی این کشور است. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، شیخ عبدالله الدقاق نماینده رهبر شیعیان بحرین در ایران به اظهارات ضد ایرانی مقامات بحرینی اشاره کرد […]

نماینده رهبر شیعیان بحرین در ایران تاکید کرد که هدف دولت بحرین از اظهارات ضد ایرانی خود جلب رضایت عربستان سعودی و بهره مندی از پشتیبانی مالی این کشور است.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از تسنیم، شیخ عبدالله الدقاق نماینده رهبر شیعیان بحرین در ایران به اظهارات ضد ایرانی مقامات بحرینی اشاره کرد و گفت: تنها هدف دولت بحرین از اظهارات ضد ایرانی خود جلب رضایت عربستان سعودی است همانطور که می دانید کشورهای حاشیه خلیج فارس با بحران قیمت های نفت دست به گریبان هستند از این رو آل خلیفه تلاش می کند تا به این وسیله از پشتیبانی سیاسی و اقتصادی عربستان سعودی بهره مند شود.

وی ادامه داد: در حقیقت دولت بحرین هیچ توانایی برای تهدید کردن ایران ندارد و بحرین یک کشور کوچک است که از خارج کمک می گیرد، مشاهده می کنیم که آل خلیفه با حضور ارتش آمریکا و انگلیس در کشور احساس قدرت می کند. آل خلیفه علاوه بر باقی ماندن امتیاز حضور ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا در بحرین امتیاز ساخت پایگاه نظامی جدیدی را به انگلستان داده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود توضیح داد: آل خلیفه تلاش می کنند که از این طریق و همچنین با پشتیبانی عربستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس معارضان ملت بحرین سرکوب کند.

شیخ عبدالله الدقاق در پایان از وضعیت زندان های سیاسی بحرین خبر داد و گفت: وضعیت در زندان های سیاسی مختلف متفاوت است و در هر زندان به نوعی عرصه را بر زندانیان سیاسی تنگ کرده اند، زندانیان در برخی موارد برای رسید به خاسته های خود همچون دیدار با خانوادهایشان دست به اعتصاب غذا زدند. در برخی موارد تعدادی از زندانیان نیز آزاد شدند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: