تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۵:۳۳ کد مطلب 101591

بازی روزنامه‌های زنجیر‌ه‌ای با آبروی مینو خالقی/ خنجر اصلاح‌طلبان به عارف از پشت

۱– تطهیر دخالت دولت در انتخابات مجلس با اتهام زنی‌ به اصولگرایان؛ روزنامه شرق در این باره با بیان اینکه چهره‌‌های شناخته شده اصولگرای نیز با اظهارت خود از اصولگرایان حمایت‌ کرده‌اند حمایت دولت از اصلاح‌طلبان را توجیه کرد. این روزنامه نوشت:‌ ماجرا این است که اظهارنظرهای انتخاباتی چهره‌های اصولگرا به‌ویژه چهره‌های تأثیرگذار در انتخابات […]

۱اسیدپاشی سیاسی جراید زنجیر‌ه‌ای با بازی با آبروی خالقی/ خیانت اصلاح‌طلبان به عارف– تطهیر دخالت دولت در انتخابات مجلس با اتهام زنی‌ به اصولگرایان؛ روزنامه شرق در این باره با بیان اینکه چهره‌‌های شناخته شده اصولگرای نیز با اظهارت خود از اصولگرایان حمایت‌ کرده‌اند حمایت دولت از اصلاح‌طلبان را توجیه کرد. این روزنامه نوشت:‌ ماجرا این است که اظهارنظرهای انتخاباتی چهره‌های اصولگرا به‌ویژه چهره‌های تأثیرگذار در انتخابات همواره از سوی اصولگرایان توجیه شده است اما حالا حدادعادل مدعی است این اظهارنظرها مصداق تخلف انتخاباتی است.

ولی رئیس ستاد انتخابات کشور، محمدحسین مقیمی همان پاسخی را به حدادعادل داده است که سخنگویان شورای نگهبان به خبرنگاران می‌دادند. او گفته است: «صحبت‌های حدادعادل درباره تخلف کارکنان دولت در انتخابات نظر شخصی اوست. کارمندان دولت در ساعت‌های غیراداری می‌توانند در تبلیغات شرکت کنند و فارغ از این، کارمندان حق ندارند از امکانات اداری در این راستا استفاده کنند.»

۲اسیدپاشی سیاسی جراید زنجیر‌ه‌ای با بازی با آبروی خالقی/ خیانت اصلاح‌طلبان به عارف القاء بی‌تجربگی کاندیداهای اصلاح‌طلب و لوزم هدایت آنان؛ روزنامه آرمان در مصاحبه با علی تاجرنیا، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ششم که از جوانترین نمایندگان این دوره بود درباره بی‌تجربگی کاندیداهای این جریان گفت: «به نظر من رویکرد مجلس دهم در سال اول فعالیت خود محافظه‌کارانه خواهد بود و نمی‌توان توقع اقدامات بلندپروازانه از نمایندگان مجلس داشت. البته ممکن است در سال‌های آینده این محافظه‌کاری کمتر شود اما به اندازه‌ای نخواهد بود که توانایی تحقق برخی مطالبات جدی مدنی وسیاسی جامعه را پیدا کند. نکته دیگر اینکه فقدان چهره‌های شناخته‌شده هر دو جریان سیاسی در مجلس دهم سبب زورآزمایی جدی در بین نمایندگان جوان مجلس خواهد شد. در شرایط فعلی جریان اصولگرایی از لحاظ داشتن چهره‌های شاخص وضعیت بهتری نسبت به اصلاح‌طلبان دارند.

مجلس دهم نسبت به مجالس گذشته نسبت به تحقق مطالبات مدنی و سیاسی جامعه پیشرو‌تر خواهد بود اما به شکلی نخواهد بود که بتوان آن را با مجلس ششم مقایسه کرد. نکته دیگر اینکه جوان بودن نمایندگان مجلس نوعی تهدید نیز به شمار می‌رود. ممکن است نمایندگان جوان مجلس دهم درگیر مسائل کوچک کشور و منطقه‌ای شوند و از قدرت بالانس زیادی در جهت تاثیرگذاری عمیق بر فضای کلی جامعه برخوردارنباشند.»

۳اسیدپاشی سیاسی جراید زنجیر‌ه‌ای با بازی با آبروی خالقی/ خیانت اصلاح‌طلبان به عارف– تغییر کابینه خواسته این روزهای اصلاح‌طلبان؛
اصلاح‌طلبان تنها یک انتقاد از دولت این روزها دارند و آن کهنسال‌بودن کابینه دولت است. بر این اساس کارشناسان سیاسی خواسته اصلاح‌طلبان را راهی برای نفوذ بیشتر به دولت قلمداد می‌کنند. در همین باب غلامحسین کرباسچی در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایرنا مطرح می‌کند: « من هنوزم بر همین اعتقادم که دولت یازدهم سالخورده است. نه تنها دولت بلکه سن مدیریتی در همه رده‌های کشوری باید پایین بیاید. باید مدیران جوانتر بیایند و از مدیران سالخورده گذشته به عنوان مشاور استفاده کنند.»

۴- طرفداری آشکار از عارف و حمایت پنهانی از لاریجانی؛ روزنامه همدلی با القاء این مطلب که اصولگرایان به دوقطبی عارف و لاریجانی جهت رقابت برای کرسی ریاست مجلس دامن می‌زنند، مطرح کرد پرداختن به رقابت این دو زودهنگام است. این درحالی است که اگرچه اصلاح‌طلبان آشکارا به سبب اینکه هویت اصلاح‌طلبی خود را در خطر می‌بینند از عارف حمایت می‌کنند اما در خفا به عارف اعتقادی نداشته و لاریجانی را گزینه‌ای بهتر از عارف برای گرداندن مجلس برمی‌شمارند.

اسیدپاشی سیاسی جراید زنجیر‌ه‌ای با بازی با آبروی خالقی/ خیانت اصلاح‌طلبان به عارفسوء استفاده روزنامه آرمان از جایگاه رهبری برای رفتار غیرقانونی/ اسیدپاشی سیاسی با ورود به موضوع خالقی
 
موضوع رد صلاحیت کاندیدای اصفهان که بعد از انتخابات صورت گرفت مانور شدید رسانه‌ای اصلاح‌طلبان علیه شورای نگهبان را شکل داد. شورای نگهبان که موضوع علت ردصلاحیت مینو خالقی را به وی اعلام کرده بود در انظار عمومی نسبت به علت چرایی این امر به سبب رسالت خود و آبروداری سکوت کرد و همین عامل سبب شد اصلاح‌طلبان ناجوانمردانه انواع هجمه‌ها را علیه شورای نگهبان به‌وجود آورند.

 اما این موضوع با درج تصاویری از این کاندیدا و موضوع سفر وی به چین در شبکه‌های اجتماعی از جمله صفحه ضدانقلاب «‌آزادی‌های یواشکی»‌ سبب شد که بازی با آبروی این فعال زن اصلاح‌طلب کلید بخورد. این مسئله سبب شد که اصلاح‌طلبان در موضعی دیگر انتشار عکس‌های منتسب به مینو خالقی در فضای مجازی را کار اصولگرایان دانسته و بازی با آبروی کاندیدای خود را تکمیل کنند. البته برخی از کانال‌های بی‌شناسنامه نیز در انتشار این تصاویر دخیل بودند که مشخص نیست با چه منظوری این موارد انجام شده است.

این در شرایطی است که گفته می‌شود اصلاح‌طلبان اسنادی که باعث ردصلاحیت خالقی شد را به شورای نگهبان ارائه داده‌اند و این بازی مرموز را به راه انداخته‌اند.

متاسفانه روزنامه زنجیره‌ای آرمان هاشمی نیز در اقدامی عجیب از زبان علی مطهری تیتر کذبی را درصفحه اول خود با عکسی بزرگ از خالقی منتشر کرد، مبنی بر «‌احتمال ورود رهبری به پرونده مینو خالقی»‌ که نه تنها تیتر با متن خبر همخوانی ندارد بلکه موضوع کذبی را القاء می‌کند که سوء استفاده از جایگاه رهبر معظم انقلاب برای یک موضوع حاشیه‌ای در حوزه منافع اصلاح‌طلبان است.

این درحالی است که علی مطهری درباره حل موضوع خالقی بیان داشته است که « راه سومی وجود دارد و آن این است که از رهبر انقلاب درخواست کنیم که این پرونده را به هیئت حل اختلاف واگذار نمایند » و اصلا از احتمال ورود یا عدم ورود رهبری به این پرونده حاشیه‌ای صحبتی به میان نیامده‌ بلکه احتمال درخواست از رهبری مطرح شده است. البته این شیوه ناجوانمردانه روزنامه آرمان برای بزرگنمایی موضوع خالقی صورت گرفته است.

این سوء استفاده‌ها و اصرار بر موضوعی که به خالقی علت رد صلاحیت‌اش توسط شورای نگهبان ابراز شده بعضا سبب شده تا بازی با آبروی افراد بویژه یک خانم شکل بگیرد. البته اصلاح‌طلبان ابایی از بازی با آبرو و حتی جان افراد برای منافع خود ندارد. به‌ویژه اینکه این کار را قبلا در خصوص افرادی چون دل‌آرا دارابی ( قاتل محکوم به اعدام) و ریحانه جباری ( قاتل محکوم به اعدام) انجام داده‌اند. این درحالی بود که این موارد می‌توانست بدون بی‌گناه جلوه دادن این افراد توسط رسانه‌های اصلاح‌طلب و جریحه‌دار نکردن احساسات خانواده‌های مقتول و عفو قاتل توسط آنها به خوبی فیصله پیدا کند اما اصلاح‌طلبان در این عرصه تنها به منافع خود فکر کردند که موضوع خالقی نیز در این زمینه قابل توجه است. 

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: