تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۱:۱۸ کد مطلب 101594

فرزند شهیدمطهری:

شهیدمطهری با نثار خونش آثارش را تثبیت کرد

مجتبی مطهری که در آئین بزرگداشت روز معلم در دانشگاه زابل سخن می‌گفت، افزود: کار معلمی کار عاشقی است و در واقع معلم کسی است که همچون شمع بسوزد و دمی چون دم مسیحایی داشته باشد.

به گزارش میدان۷۲،  مجتبی مطهری که در آئین بزرگداشت روز معلم در دانشگاه زابل سخن می‌گفت، افزود: کار معلمی کار عاشقی است و در واقع معلم کسی است که همچون شمع بسوزد و دمی چون دم مسیحایی داشته باشد.

وی ادامه داد: بهترین محور شخصیتی شهید مطهری، معلم بودن ایشان بود و آثاری که از این شهید باقی مانده جنبه حکمت دارد و جزو معارف الهی محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه قرآن کتابی آسمانی و محتوای آن بدلیل حکیم بودن پیامبر رحمت(ص)، حکمت است، افزود: شهید مطهری نیز فردی حکیم و عارف بود و به همین دلیل است که آثارش جنبه حکمت دارند.

مجتبی مطهری گفت: یکی از خصوصیات بارز و بسیار با ارزش شهید، عشق به ائمه اطهار(ع) و به خصوص امام حسین(ع)، عشق به اساتیدی که درمحضرشان کسب فیض کرده بود و عشق به والدین بود.

وی با اشاره به فرمایش حضرت امام خمینی(ره)، که ” مطهری پاره تن من بود”، گفت: عشق و علاقه پدرم به اساتید بزرگوارش از جمله امام خمینی(ه) و علامه طباطبایی به اندازه‌ای بود که با کمال خضوع و خشوع با آنها رفتار می کرد و همیشه به آنها احترامی خاص می گذاشت و آنها نیز واقعاً ایشان را گرامی می داشتند و در واقع هم اساتید بزرگوارش و هم خود این شهید والا مقام عارف به حق بودند.

وی ضمن بازگویی خاطره ای دلنشین از خواب دیدن مرحوم علامه سید محمد حسین طباطبایی و سوال علامه از امام حسین(ع) در عالم خواب، در مورد جایگاه این شهید، گفت: موضوع خواب علامه طباطبایی دو ماه قبل از شهادت پدرم اتفاق افتاد و وقتی این موضوع را با پدرم بصورت تلفنی مطرح فرمود برای لحظاتی متوجه شدیم که رنگ از سیمای ایشان پریده و وقتی مادر با اصرار جویای فرمایشات علامه طباطبایی شد، پدر خواب استادش را تعریف کرد و در مورد سوال علامه از امام حسین(ع) که درمورد جایگاه او نیز پرسیده بود گفت، که حضرت پاسخ داده، مطهری از یاران من است.

فرزند ارشد شهید مطهری تصریح کرد: شهیدمطهری هرچه نوشت با وضو و برای خدا نوشت و با نثار خونش آثارش را تثبیت کرد.

 

 

منبع : ایسنا

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: