تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۱۸:۵۹ کد مطلب 101801

پیام فرمانده کل سپاه به یادواره ۳۶ هزار شهید دانش آموز

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت یادواره شهیدرضاسلیمانی ابهری و ۳۶هزار دانش آموز پیامی را صادر که در این یادواره قرائت شد. به گزارش مشرق، سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت یادواره شهید رضا سلیمانی ابهری و  ۳۶هزار دانش پیامی را صادر که در این یادواره توسط مسعود […]

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت یادواره شهیدرضاسلیمانی ابهری و ۳۶هزار دانش آموز پیامی را صادر که در این یادواره قرائت شد.

پیام فرمانده کل سپاه به یادواره 36 هزار شهید دانش آموزپیام فرمانده کل سپاه به یادواره 36 هزار شهید دانش آموزبه گزارش مشرق، سرلشگر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به مناسبت یادواره شهید رضا سلیمانی ابهری و  ۳۶هزار دانش پیامی را صادر که در این یادواره توسط مسعود رمرودی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان قرائت شد.

متن پیام سرلشگر جعفری به شرح زیر است:

هنرجلوه بی بدیل عشق است و شهادت هنر مردان خداست و زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهیدان، هنری کمتر از شهادت نیست. شهید از آن رو زنده و جاوید است که هستی خویش را با هست هستی پیوند جاودانه زده و به برکت همین پیوند مقدس است که چون‌، ستاره‌ای پرفروغ درافق آسمان هدایت، راه خانه دوست را اشاره می‌کند.

بزرگ مردان کوچک سرزمین مادر عرصه مبارزه با استکبار و استبداد، با تاسی از شهدای کربلا، بویژه حضرت قاسم ابن الحسن (علیه السلام)حماسه‌های دیگری از جنس، تاریخ کربلا را در ۸سال دفاع مقدس در اذهان دنیا تکرار و خلق نمودند و به جهانیان ثابت کردند، جنگاوری در راه دین خدا محدود به سن و سال نیست و هر جا که ولی خدا درخواست یاری کرد، باید از گرامی‌ترین سرمایه خود یعنی جان گذشت.

بی‎گمان آنچه که انسان را در نوجوانی به فیض شهادت نائل می‌دارد مرهون بصیرت پدران و مادرانی است که ، به تعلیم اسلامی و تربیت عالی فرزندان خود همت گماشته‌اند و ولایت مداری را چنان میراث گران سنگ، به آنان سپرده‌اند.

ازاین رو گرامیداشت مقام شامخ تمامی شهدابه ویژه ۳۶ هزارشهید دانش آموز و ادای احترام به بزرگ منشی خانواده ‌هایی که عزیزان خود را در راه دین و احیای ارزش‌های الهی تقدیم نمودند فرصت مغتنمی را برای کسب فیض از سیره و سلوک شهدا و ایثارگران و خانواده معزز ایشان فراهم می‌آورد.

شهدای نوجوانی همچون شهیدان محمدحسین فهمیده، مرحمت بالازاده، حسینعلی و رضاسلیمانی ابهری تنها نمونه‌هایی از۵۵۰  هزار دانش آموزی هستند که آگاهانه و با بصیرت،کلاس درس و تعلیم و تربیت را به جبهه نبرد بادشمن برده تا در دانشگاه ایثار و شهادت، درس عاشقی و مردانگی بیاموزند و بی تردید معرفی سبک زندگی و آرمان‌های این شهدایکی از راههای انتقال فرهنگ ایثار وشهادت به نسل جوان جامعه است.

امیداست که به فضل الهی، این محفل معنوی که در راستای تکریم شهدا و عمل به فرمایشات و رهنمودهای مقام معظم رهبری (مدظله العالی)می‌باشد، منشا خیر و بصیرت برای تمامی نوجوانان و موجب تجدیدعهد و میثاق هم نسلان شهدا و ایثارگران گردد.

سرلشکر پاسدارمحمدعلی جعفری

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: