تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۲۰:۱۴ کد مطلب 101828

هشدار پاکستان به آمریکا درمورد خرید جنگنده اف-۱۶

مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان به آمریکا هشدار داد که در صورت عدم اختصاص کمک، دولت اسلام‌آباد جنگنده‌های اف-۱۶ را از کشور دیگر خریداری خواهد کرد. به گزارش مشرق، به نقل از «اکسپرس تریبون»، «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: در صورت عدم اختصاص […]

مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان به آمریکا هشدار داد که در صورت عدم اختصاص کمک، دولت اسلام‌آباد جنگنده‌های اف-۱۶ را از کشور دیگر خریداری خواهد کرد.

به گزارش مشرق، به نقل از «اکسپرس تریبون»، «سرتاج عزیز» مشاور امور بین‌الملل نخست‌وزیر پاکستان در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا گفت: در صورت عدم اختصاص بودجه کمکی واشنگتن به این کشور برای خرید ۸ جنگنده اف-۱۶، اسلام‌آباد این جنگنده‌ها را از کشور دیگر وارد خواهد کرد.

سخنان سرتاج عزیز پس از چند ساعت از اظهارات «جان کربی» سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مطرح شده است.

وی در مورد اهمیت جنگنده‌های اف-۱۶ در جنگ علیه تروریسم تاکید کرد و گفت: جنگنده‌های اف-۱۶ محور دفاع ملی پاکستان است.

سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا پیش از این، با در نظر گرفتن ملاحظات کنگره در مورد کمکهای واشنگتن به اسلام‌آباد گفت: پاکستان باید همه هزینه‌های ۸ جنگنده «اف-۱۶» آمریکایی را پرداخت کند.

وی افزود: اسلام‌آباد باید از بودجه پاکستان این هزینه‌ها را پرداخت کند.

کربی اظهار داشت: دولت اوباما بر این باور است که این شرایط توانایی رئیس جمهور و وزیر امور خارجه آمریکا را برای اجرای بهتر سیاست خارجی در جهت منافع آمریکا محدود خواهد کرد.

دولت اسلام‌آباد پیش از این قرار بود ۲۷۰ میلیون دلار و دولت اوباما نیز ۴۳۰ میلیون دلار را بر اساس کمک مالی نظامی خارجی این کشور برای خرید ۸ جنگنده اف-۱۶ به پاکستان پرداخت کند.

اما مقامات کنگره آمریکا هفته گذشته اعلام کردند که اجازه پرداخت کمک مالی به پاکستان را به اوباما نخواهند داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: