تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۴ - ۲۰:۵۷ کد مطلب 101845

فرمانده طالبان در ولایت زابل افغانستان کشته شد

پلیس افغانستان در عملیاتی یکی از فرماندهان طالبان را در ولایت «زابل» افغانستان با ۶ تن از اعضای این گروه کشتند. به گزارش مشرق، خبرگزاری «افق» مدعی شد وزارت کشور افغانستان اعلام کرد روزگذشته نیروهای پلیس افغانستان در نواحی شهر  «میزان» ولایت زابل با افراد طالبان درگیر شدند که در نتیجه آن «احمد آغا» فرمانده طالبان در […]

پلیس افغانستان در عملیاتی یکی از فرماندهان طالبان را در ولایت «زابل» افغانستان با ۶ تن از اعضای این گروه کشتند.

به گزارش مشرق، خبرگزاری «افق» مدعی شد وزارت کشور افغانستان اعلام کرد روزگذشته نیروهای پلیس افغانستان در نواحی شهر  «میزان» ولایت زابل با افراد طالبان درگیر شدند که در نتیجه آن «احمد آغا» فرمانده طالبان در این منطقه به همراه ۶ تن از افرادش در این درگیری کشته شد.

در جریان این درگیری ۴ عضو طالبان نیز زخمی شده اند، اما به نیروهای پلیس افغانستان آسیبی نرسیده است.

این در حالیست که «اشرف غنی» رئیس جمهور افغانستان بعد از حمله تروریستی روزهای گذشته در کابل که در نتیجه آن ۶۴ نفر کشته و ۳۴۷ نفر نیز زخمی شده اند به نیروهای امنیتی افغانستان دستور داده است تا عرصه را بر طالبان سخت تر کنند و با شدت با این گروه مبارزه کنند.

گروه طالبان که حاضر به شرکت در مذاکرات صلح افغانستان نشده بود و عملیات بهاری خود را موسوم به عملیات «عمری» شروع کرده بود در روزهای اخیر هیئتی به پاکستان فرستاده است و از آمادگی خود برای شرکت در مذاکرات صلح افغانستان خبر داده است. گروه طالبان در روزهای احیر در اثر حملات نیروهای امنیتی افغانستان متحمل خسارات زیادی شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: