تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۰:۰۵ کد مطلب 101945

هشدار وزیر دفاع آمریکا به روسیه

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از متحدانش در برابر تجاوز روسیه دفاع خواهد کرد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارتر در مراسم معرفی فرمانده جدید ستاد فرماندهی ناتو در اروپا گفت: این سازمان در صورت دست برداشتن مسکو از اقدامات تحریک […]

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا روز سه شنبه هشدار داد که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) از متحدانش در برابر تجاوز روسیه دفاع خواهد کرد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، کارتر در مراسم معرفی فرمانده جدید ستاد فرماندهی ناتو در اروپا گفت: این سازمان در صورت دست برداشتن مسکو از اقدامات تحریک آمیز و تهدید نظامی، درهایش را به روی روسیه برای همکاری درباره چالش های امنیت جهانی، بازنگه خواهد داشت.

کارتر افزود: اما این تصمیم به کرملین بستگی دارد. ما خواستار جنگ سرد با روسیه نیستیم، چه رسد به جنگ واقعی با این کشور، ما نمی خواهیم که روسیه را به دشمن خود تبدیل کنیم.

وزیر دفاع آمریکا افزود: اشتباه نکنید، ما از هم پمانان خود، نظم بین المللی براساس مقررات و آینده مثبتی که برای ما به ارمغان می آورد، دفاع خواهیم کرد.

کارتر این سخنان را در مراسم معرفی کورتیس اسکاپاروتی فرمانده سابق نیروهای آمریکا در کره جنوبی به عنوان فرمانده ارشد ناتو در اروپا،که جانشین ژنرال فیلیپ بریدلاو آمریکایی می شود و مسئول اداره روابط پیمان ناتو با روسیه خواهد بود، بیان کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: