تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۱:۴۰ کد مطلب 101974

عملیات ارتش و عشایر اهل سنت عراق در فلوجه

نیروهای ارتش و عشایر اهل سنت عراق با هدف پاکسازی مسیر حد فاصل «العامریه» با منطقه «السلام»، عملیات گسترده‌ای علیه تروریست‌های داعش در جنوب شهر فلوجه آغاز کردند. به گزارش مشرق، تحولات میدانی غرب استان الانبار به خصوص در حومه جنوبی رود فرات هم چنان به سود ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی در جریان […]

نیروهای ارتش و عشایر اهل سنت عراق با هدف پاکسازی مسیر حد فاصل «العامریه» با منطقه «السلام»، عملیات گسترده‌ای علیه تروریست‌های داعش در جنوب شهر فلوجه آغاز کردند.

به گزارش مشرق، تحولات میدانی غرب استان الانبار به خصوص در حومه جنوبی رود فرات هم چنان به سود ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی در جریان است.

دامنه پیشروهای نیروهای عراقی این روزها به مناطق جنوبی شهر فلوجه هم رسیده است.
شهر فلوجه از مناطق محل تجمع عناصر تروریستی داعش در استان الانبار محسوب می‌شود که توسط بسیج مردمی و ارتش به محاصره درآمده اما عملیات پاکسازی آن به علت اختلافات سیاسی و دخالت های دولت آمریکا آغاز نشده است.

در جدیدترین تحولات میدانی،‌ نیروهای عراقی و عشایر اهل سنت منطقه، عملیاتی را از مناطق جنوبی شهر الفلوجه آغاز کرده‌اند.

هدف از این عملیات، پاکسازی مسیر حد فاصل العامریه با منطقه السلام در حومه جنوب و جنوب غربی شهر فلوجه است.
با وجود تله‌های انفجاری کار گذاشته شده توسط تروریست ها، نیروهای عراقی به نزدیکی منطقه «البودعیج» رسیده‌اند.

از شمال غرب حومه شهر هیت در غرب استان الانبار نیز خبر می‌رسد که عناصر تروریستی داعش از روستای «السهلیه» عقب نشینی کرده‌اند.
از عصر روز گذشته، ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی توانسته‌اند چندین منطقه از جمله «الخالدیه»، «الساعده»، «مسخن» و «البوعساف» در شرق منطقه البغدادی آزاد کنند. پیشتر نیز روستاهای «فالج»، «الخضارم» و «الورشانیه» از وجود عناصر تروریستی داعش پاکسازی شدند.
این روستاها در حدفاصل حومه غربی شهر هیت و منطقه البغدادی قرار دارند.

مسیر ارتباطی شهر هیت تا منطقه البغدادی ۲۴ کیلومتر فاصله دارد و با وجود این که بیش از ۸۵ درصد آن آزاد شده اما به عنوان مسیر امن معرفی نشده است.‌

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: