تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۵ - ۰۴:۳۷ کد مطلب 102030

پادشاه اسپانیا پارلمان را منحل کرد

به دنبال ناکامی احزاب سیاسی برای تشکیل کابینه جدید اسپانیا، پادشاه این کشور فرمان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات مجدد در تاریخ ۲۶ ژوئن را صادر کرد. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، پادشاه اسپانیا به دنبال ناکامی احزاب برای تنشکیل کابینه جدید، دستور انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات مجدد را صادر کرد. […]

به دنبال ناکامی احزاب سیاسی برای تشکیل کابینه جدید اسپانیا، پادشاه این کشور فرمان انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات مجدد در تاریخ ۲۶ ژوئن را صادر کرد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، پادشاه اسپانیا به دنبال ناکامی احزاب برای تنشکیل کابینه جدید، دستور انحلال پارلمان و برگزاری انتخابات مجدد را صادر کرد.

شش روز قبل بود که رسانه‌های غربی گزارش داده بودند گفتگوهای روسای احزاب سیاسی اسپانیا برای تشکیل کابینه جدید شکست خورده است.

«ماریانو راخوی» رهبر حزب محافظه‌کار مردمی اسپانیا از آن زمان در سمت نخست وزیری این کشور بود. بعد از گفت‌وگوهای متعدد پادشاه این کشور گفته بود هیچ نامزدی مناسب جانشینی راخوی نیست که به این ترتیب، انتخابات تازه‌ای در جریان خواهد بود؛ احتمالا این انتخابات در تاریخ ۲۶ ژوئن برگزار شود.

حالا امروز سه شنبه آسوشیتدپرس گزارش داده که فیلیپ ششم پادشاه اسپانیا فرمانی را صادر کرد که بر اساس آن پارلمان این کشور منحل شده و انتخابات مجدد در تاریخ ۲۶ ژوئن برگزار می‌شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: